Strona głównaCiekawostkiJak sprawić by wyjazd z przyczepą kempingową był prosty i przyjemny?

Jak sprawić by wyjazd z przyczepą kempingową był prosty i przyjemny?

Wakacje z przyczepą to sposób na przełamanie sztampy i powtarzalności, po wielu dniach spędzonych na wczasach all inclusive. Wyprawa z przyczepą może być wspaniałą przygodą, pozwalającą spędzać czas w miejscach mniej przesiąkniętych cywilizacją. Pewne obawy może budzić jednak sama jazda z przyczepą. Wybór odpowiedniego pojazdu nie polega wyłącznie na sprawdzeniu maksymalnego uciągu, chociaż to jeden z kluczowych parametrów. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, szukając samochodu do jazdy z przyczepą kempingową?

Co wpływa na komfort jazdy z przyczepą?

Dwie podstawowe kwestie, które wpływają na komfort podczas jazdy z przyczepą to napęd oraz zawieszenie. W przenoszeniu momentu obrotowego najlepiej sprawdzi się napęd na cztery koła, który jest również przystosowany do jazdy w terenie. Dzięki temu skutecznie wykorzysta dużą moc przy niskiej prędkości i ułatwi m.in. włączanie się z przyczepą do ruchu. 

Przyczepa zaczepiona na haku wpływa na ruchy nadwozia, dlatego na dalekich trasach pełnych przystanków może dawać się we znaki. Najlepiej, aby auto do przyczepy kempingowej dysponowało dającym pewne prowadzenie zawieszeniem. Dzięki temu nadwozie samochodu m.in. nie będzie podatne na przechylanie się do tyłu podczas ruszania. 

Luksusowe przyczepy pozwalają zabrać ze sobą swoją własną komfortową przestrzeń do wypoczynku. Aby wyjazd z przyczepą zapewniał relaks od początku do końca, samochód do ciągnięcia przyczepy kempingowej musi być także maksymalnie komfortowy i nowoczesny. W końcu czas spędzony za kierownicą również powinien być satysfakcjonującym elementem wakacji. 

Samochód do ciągnięcia przyczepy kempingowej – odpowiedni uciąg kluczowym parametrem

Rozpatrując parametry uciągu, należy wziąć pod uwagę masę luksusowej przyczepy kempingowej. Wiele przyczep dla trzech osób ma dopuszczalną masę całkowitą wynoszącą 1500 kg. Jednak modele dla pięciu czy sześciu osób osiągają DMC 2000 kg. Warto, aby wybrany pojazd dysponował zapasem możliwości w kwestii uciągu. 

Porównując samochody zdolne poradzić sobie z tym zadaniem, warto skupić się na jednej marce, co pozwoli zobrazować różnice między możliwościami uciągu. Jaguar to producent premium, w którego ofercie znajdziemy zarówno luksusowe SUV-y, sportowe sedany, jak i limuzyny. Uciąg sportowego sedana Jaguar XE to 1800 kg. Limuzyna XF oraz mniejszy SUV E-PACE pozwalają holować do 2000 kg. Największy SUV Jaguar F-PACE zapewnia możliwość ciągnięcia nawet do 2400 kg. 

Każdy Jaguar oferuje ogromny komfort oraz skuteczność napędu na cztery koła. Aby podjąć najlepszą decyzję, pozostaje postawić na maksymalny uciąg. Dlatego model F-PACE będzie najlepszym wyborem do podróży z ciężką luksusową przyczepą dla kilku osób. To samochód, którego napęd dysponuje odpowiednimi właściwościami terenowymi, a wśród fabrycznych opcji znajdziemy także automatycznie wysuwany hakDo tego jest dostępny w wersji plug-in hybrid, co pozwala pokonać w trybie elektrycznym nawet ponad 50 km na jednym ładowaniu. 

Możliwości uciągu Jaguara F-PACE PHEV są efektem połączenia wysokiej mocy 404 KM oraz skutecznego napędu terenowego, który po zaparkowaniu przyczepy pozwoli eksplorować okolicę. Auto dysponuje również systemem stabilizacji toru jazdy przyczepy, dbającym o bezpieczeństwo na trasie. Dzięki temu wakacje z luksusową przyczepą kempingową będą przyjemnością od rozpoczęcia podróży do miejsca docelowego, przez samo spędzanie czasu na miejscu, aż po sam powrót do domu.

Artykuł sponsorowany

Olga Kowalczyk
Olga Kowalczyk
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE