Strona głównaCiekawostkiJedyny tak kolorowy festiwal: zobacz sztukę, jakiej się nie spodziewasz blisko Wrocławia i za darmo!

Jedyny tak kolorowy festiwal: zobacz sztukę, jakiej się nie spodziewasz blisko Wrocławia i za darmo!

Na tym festiwalu wszystko jest niezwykłe. Jedno z największych nowocyrkowych wydarzeń na mapie Polski – Oleśnicki Festiwal Cyrkowo- Artystyczny OFCA na trzy dni (od 9 do 11 sierpnia 2019) zamieni Oleśnicę nieopodal Wrocławia w najwspanialszą arenę cyrkową pod słońcem. Wstęp jest bezpłatny!

Festiwal nowego cyrku w pobliżu Wrocławia

Parada cyrkowa podczas festiwalu OFCA
Festiwal OFCA. Fot. Piotr Spigiel Photography

Czy zastanawialiście się co powstanie jeśli połączymy pasję, miłość do sztuki, hołd dla sprawności fizycznej z poczuciem humoru, dziecięcym entuzjazmem oraz odrobiną absurdu? A co się wydarzy gdy taka mieszanka ogarnie całe miasto? Najwyższa pora przekonać się na własne oczy!

Pragniemy przedstawić jedno z największych nowocyrkowych wydarzeń na mapie Polski – Oleśnicki Festiwal Cyrkowo- Artystyczny. To właśnie tu, w Oleśnicy, niecałe 30 km od stolicy Dolnego Śląska na trzy sierpniowe dni przestrzeń miejska zamienia się w arenę cyrkową.

To już szósta OFCA!

Publiczność podczas festiwalu OFCA
Festiwal OFCA. Fot. Piotr Spigiel Photography

To już VI edycja Festiwalu OFCA, który jest wydarzeniem propagującym ideę Nowego Cyrku – cyrku bez zwierząt. Skupia on głównie uwagę na niezwykłych umiejętnościach i możliwościach ludzkiego ciała, a także na iluzji i humorze. Artysta za pomocą tradycyjnych narzędzi cyrkowych takich jak żonglerka, clownada czy akrobatyka opowiada swoją własną historię.

W tym roku OFCA dołączyła do zaszczytnego grona innowacyjnych i wyjątkowych wydarzeń kulturalnych posiadających certyfikat jakości EFFE, a także otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, zajmując wysokie 8. miejsce na liście zgłoszonych projektów.

Program festiwalu OFCA 2019

Artyści uliczni podczas pokazu swoich umiejętności
Festiwal OFCA. Fot. Piotr Spigiel Photography

W programie festiwalu znajdą Państwo bogaty wachlarz atrakcji, w tej edycji zobaczymy między innymi:

  • dziesiątki przedstawień ulicznych i scenicznych
  • kolorową paradę ulicami miasta
  • pokazy fireshow
  • pokazy highline i trickline
  • warsztaty sztuki cyrkowej zarówno dla dzieci jak i osób zaawansowanych
  • koncerty muzyczne

Na festiwalowych scenach będzie można podziwiać artystki i artystów z całego świata. W tym roku festiwal gościć będzie między innymi: francuską grupę Cirque Inextremiste, którzy przekraczając granice zdrowego rozsądku zaprezentują imponujące akrobatyczne ewolucje na trampolinie, Teatro Tatro – słowacką trupę prezentującą piękno cyrkowego absurdu, nawiązującą do stylistyki przedwojennego cyrku oraz Mattatoio Sospeso, duet przenoszący spektakl na zupełnie inną płaszczyznę zarówno w kontekście duchowym jak i rzeczywistym, a wszystko za sprawą nietypowego doboru sceny – artyści wystąpią na ścianie wieży kościoła.

Zadowoleni powinni być również amatorzy spacerów w chmurach – na dziedzińcu piastowskiego zamku oraz nad oleśnickim rynkiem, niczym pajęczyna uwita zostanie sieć highline, w tym dwie taśmy o długościach 105 i 117 metrów rozwieszone między wieżami zamku, bazyliki i ratusza. W tym roku szykujemy również coś specjalnego – szczegóły już niebawem.

Namioty, foodtrucki i wiele innych

Festiwal OFCA. Fot. Piotr Spigiel Photography

Dla wygody gości festiwalu będzie przygotowane wielkie pole namiotowe i zorganizowany zostanie zlot food trucków. Natomiast na oleśnickim Rynku będzie można zaznać relaksu i odpocząć między kolejnymi punktami programu w specjalnie przygotowanej na tę okazję strefie chillout.

Festiwal OFCA sprosta najbardziej wygórowanym oczekiwaniom – odnajdą się tutaj zarówno osoby na co dzień nie związane z cyrkiem, jak i pasjonaci tego typu sztuki!

Wstęp na wszystkie koncerty, warsztaty i większość przedstawień jest bezpłatny (za wyłączeniem spektakli scenicznych).

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profilu na Facebooku.

www: http://festiwalofca.pl/

fanpage: https://www.facebook.com/festiwalofca/

Artyści podczas pokazu swoich umiejętności
Festiwal OFCA. Fot. Piotr Spigiel Photography
Chodzenie po taśmie Highline
Chodzenie po taśmie Highline. Festiwal OFCA. Fot. Piotr Spigiel Photography
Chodzenie po taśmie Highline
Chodzenie po taśmie Highline. Fot. Piotr Spigiel Photography
Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE