Najlepsze apartamenty we Władysławowie to te, które pozwolą czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Nieważne, czy chcemy się na urlopie hucznie zabawić, czy też liczymy na wypoczynek. A może Władysławowo ma być tylko bazą wypadową do sąsiednich miejscowości? Apartamenty Władysławowo to skarbnica możliwości. Podpowiemy ci, jak znaleźć ten najlepszy.
Jaka pogoda jest latem we Władysławowie?
Ta wiedza z pewnością będzie pomocna przy wyborze apartamentu we Władysławowie. O pogodzie latem nad morzem trzeba powiedzieć jedno: potrafi być zmienna. Co prawda ulewne kilkudniowe deszcze raczej nam nie grożą, zmiany klimatu spowodowały, że opadów jest znacznie mniej, ale nadal krótkie, aczkolwiek intensywne opady nie należą do rzadkości.
Co wtedy? Ano właśnie wtedy warto mieć wynajęty apartament we Władysławowie blisko plaży, z której będzie można w każdej chwili uciec, a po deszczu szybko wrócić. Przeglądając apartamenty Władysławowo, warto wziąć pod uwagę właśnie ich lokalizację.
Co można robić latem we Władysławowie?
Letnia stolica Polski aż kipi do możliwości. Ta najważniejsza to oczywiście wypoczynek na plaży, ale na tym lista się nie kończy.
Z całą pewnością warto odwiedzić Dom Rybaka i znajdujące się w nim muzea. Do klasyki należy wejście na dolny taras widokowy. Chętni mogą się wybrać także na górny taras, dla bezpieczeństwa zamknięty w szklanej kuli.
W pobliżu Domu Rybaka znajduje się władysławowski Lunapark, który jest w stanie zapewnić rozrywkę na wiele godzin małym i dużym.
W położonym również nieopodal amfiteatrze latem odbywają się cykliczne imprezy i koncerty, na które wstęp jest wolny.
Dzieci na pewno zainteresują się położonymi na skraju Cetniewa dmuchańcami oraz parkiem linowym.
Warto też znaleźć czas na przespacerowanie się Aleją Gwiazd Sportu i wizytę w porcie, choćby dla tamtejszych murali. Rokrocznie w pobliżu pojawia się Motylarnia.
A jak to się ma do apartamentów? Otóż ideałem będzie sytuacja, w której do wszystkich tych atrakcji da się dojść pieszo. Warto więc patrzeć na takie apartamenty Władysławowo, które nie tylko będą blisko plaży, ale też w centralnej części najbardziej atrakcyjnej turystycznie części miasta.
Jak się jeździ samochodem po Władysławowie i okolicach?
Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że konieczne będzie uzbrojenie się w cierpliwość. Władysławowo latem jest pełne ludzi, w większości poruszających się pieszo i stale blokujących przejścia. Przejechanie samochodem nawet tylko kilku kilometrów może trwać dużo dłużej, niż założymy. Można się zgodzić na taki stan rzeczy, jeśli chcemy wybrać się na wycieczkę do sąsiednich miast: Chłapowa, Jastrzębiej Góry, Karwi, a nawet do Dębek. Tu nie ma znaczenia, czy trafimy na korek, jadąc własnym autem, czy komunikacją publiczną.
Jednak na Hel lepiej wybrać się pociągiem, co każe zwrócić uwagę na odległość od apartamentu do stacji kolejowej Władysławowo. Przejazd przez las między Juratą a Helem wart jest drobnego poświęcenia. No i wbrew pozorom taka podróż trwa znacznie krócej niż samochodem, nawet jeśli dodamy do czasu przejazdu krótki spacer na dworzec.
Czy warto jechać do Władysławowa zimą?
Zdecydowanie tak! Zima to zupełnie inny pakiet atrakcji, ale nadal można dostrzec wiele korzyści z pobytu. Najważniejszy to brak typowego dla lata tłoku – ulice są praktycznie puste, na plaży daje się zauważyć maksymalnie kilkanaście osób. Nadal czynne są smażalnie i punkty gastronomiczne, a nawet kilka sklepów z pamiątkami.
Plusem zimowych pobytów nad morzem jest większa ilość jodu w powietrzu. Tu warto po raz kolejny zwrócić uwagę na apartamenty Władysławowo zlokalizowane w niedużej odległości od morza, najwięcej bowiem jodu jest zaledwie do pół kilometra od linii brzegowej.
Artykuł sponsorowany