Strona głównaCiekawostkiPo pas śniegu w Tatrach, zamknięte szlaki w Bieszczadach – zobacz!

Po pas śniegu w Tatrach, zamknięte szlaki w Bieszczadach – zobacz!

W polskich górach śniegu po pas. W Bieszczadach zamknięte są wszystkie szlaki, z kolei w Tatrach obowiązuje 4. stopień zagrożenia lawinowego.

Zagrożenie lawinowe w Tatrach

Wychodzenie w wysokie góry obecnie nie jest dobrym pomysłem. Lepiej nie przeceniać swoich sił, by w razie wypadku nie musieć korzystać z pomocy GOPR albo TOPR. W Tatrach ponownie obowiązuje 4. stopień zagrożenia lawinowego.

Pełno śniegu jest dosłownie wszędzie. W najpopularniejszych miejscach i na najłatwiejszych szlakach śniegu jest po pas. Zobaczcie sami jak wygląda Hala Gąsienicowa.

Bieszczady zasypane

Wszystkie szlaki turystyczne w Bieszczadach są zamknięte do odwołania. Intensywnie opady śniegu uniemożliwiają bezpieczną wspinaczkę po górach. Śniegu jest czasami na 1,5 m i ciągle go przybywa!

Warto wykazać się zdrowym rozsądkiem, a w taką pogodę zostać w domu. Jeśli jesteście już w górach, polecamy skorzystać z oferty górskich spa i zjeść coś pysznego w karczmach u podnóża Tatr i poleniuchować.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE