Strona głównaCiekawostkiPogoda na majówkę w Polsce – ile będzie stopni na długi weekend?

Pogoda na majówkę w Polsce – ile będzie stopni na długi weekend?

Jaka pogoda na majówkę czeka nas w tym roku? Jeśli weźmiemy trzy dni wolne w pracy, majówka 2018 potrwa aż 9 dni: od 28 kwietnia do 6 maja. Prognoza pogody na weekend majowy jest obiecująca – będzie ciepło, więc mamy szansę dobrze wypocząć przy grillu, nad jeziorem czy w ogrodzie.

Prognoza pogody na majówkę 2018

Majówka w Polsce ma być słoneczna. Według synoptyków będzie ciepło. W weekend 28-29 kwietnia można spodziewać się nieco niższych temperatur, ale w tygodniu wzrosną. 1 maja ma być do 24 stopni Celsjusza – jeśli będzie taka pogoda majówka 2018 będzie na pewno udana. W okolicach Suwałk tradycyjnie najzimniej, bo nawet poniżej 15 stopni.

dom na wsi z kwitnącymi kwiatami na majówkę i ładna pogoda
Prognoza pogody na majówkę 2018 przewiduje wysokie temperatury. Fot. Shutterstock

W środę 2 maja będzie jeszcze cieplej. Najładniejsza będzie majówka w Krakowie, tam termometry wskażą nawet 25 stopni ciepła. W całej Polsce dominować będą temperatury powyżej 20 stopni.

Najgoręcej ma być 3 maja, nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu. W piątek nieco się ochłodzi – do 25 stopni, a w weekend 5-6 maja na koniec majówki na termometrach w całej Polsce zobaczymy najwyżej 26-27 stopni.

Majówka – idą burze, będzie padać

bałtyk wiosną przed burzą
Pogoda na majówkę 2018 jest różnorodna – będzie ciepło ale deszczowo. Fot. Shutterstock

Wysoka temperatura cieszy, ale majówka 2018 będzie burzowa. Wyładowania będziemy mogli obserwować w całym kraju, burze przyjdą wraz z frontem i skutecznie mogą nas wygonić z rozłożonego na trawie kocyka.

Prognoza pogody na majówkę przewiduje opady już od 28 do 30 kwietnia. We wtorek 1 maja ma zagrzmieć we wschodniej części kraju. 2 maja pogoda jeszcze bardziej się popsuje i oprócz wschodniej Polski obejmie szybko środkową część kraju i przeniesie się na zachód aż do Poznania i Wrocławia, a następnie także na Pomorze. Pogoda na majówkę przewiduje burze w całym kraju.

3 maja pogoda także będzie burzowa. Zagrzmi w centralnej, wschodniej i południowej Polsce.

Pogoda na majówkę 2018 – ciekawa prognoza długoterminowa

Podsumowując – pogoda na majówkę nie jest do końca zadowalająca, bo nie unikniemy burz. Przynajmniej jednak będzie bardzo ciepło.

Uwaga, jeśli lecicie z Polski na urlop samolotami LOT, liczcie się ze strajk LOT 1 maja.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE