Są takie miejsca w Polsce, które tak bardzo zachwycają swoim naturalnym pięknem, że nie trzeba ich w żaden sposób ulepszać. Taka jest właśnie Puszcza Notecka – kraina naturalnych wydm, malowniczych jezior i torfowisk oraz leśna oaza spokoju. Odkryjcie jej piękno!

2Jedne z największych lasów w Polsce

Puszcza Notecka to jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce, który zajmuje powierzchnię 1 372,29 km². Znajdziecie tu przede wszystkim lasy sosnowe z domieszką dębu, olszy, brzozy, topoli i osiki. Ubogi charakter siedlisk sprawia, że tutejsze bory są bardzo podatne na negatywne oddziaływanie różnych czynników stresowych. Najgorsza sytuacja dla Puszczy Noteckiej miała miejsce na początku XX wieku, kiedy to strzygonia choinówka zniszczyła 60-70 tys. ha lasów. Centrum puszczy to miejsce ubogie w wodę, co stanowi ogromne zagrożenie pożarowe. Latem 1992 roku w lasach wybuchł ogromny pożar, w którym spłonęło 5770 ha drzew.

Poprzedni artykułZamek w Lidzbarku Warmińskim – biskupia rezydencja otoczona fosą
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here