Strona głównaCiekawostkiRynek w Krakowie – pójdź na wirtualny spacer

Rynek w Krakowie – pójdź na wirtualny spacer

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam Rynek w Krakowie. Uwielbiam przestrzeń i atmosferę, która tam panuje. Miejsce to ma dla mnie wyjątkowy klimat. Obecnie Rynek, który zwykle tętni życiem, teraz praktycznie całkowicie opustoszał. Tylko gołębie mogą wciąż bezkarnie tam przebywać.

Jeśli tęsknicie, tak jak ja, do tego, żeby znów przejść się po krakowskim Rynku to zapraszamy na wirtualny spacer. A konkretnie zaprasza Monika i Grzesiek, autorzy projektu sphericaltours.com. Na swojej stronie www zamieścili zdjęcia 360 stopni z Rynku Głównego w Krakowie. Dodatkowo opisali znajdujące się tam zabytki. Jest to w obecnych czasach bardzo ciekawa propozycja. Zajrzyjcie do nich i przekonajcie się sami.

kościół mariacki rynek główny sukiennice kraków
Kościół Mariacki i Sukiennice na Rynku głównym. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

A w taki sposób jeszcze niedawno przedstawialiśmy krakowski Rynek Główny: „Nie ma wątpliwości, że krakowska starówka jest jednym z najpiękniejszych obiektów tego typu w Polsce. Ogromny, dostojny Rynek Główny, który otaczają piękne kamienice to wizytówka miasta i jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc. Tu bije serce Krakowa – za dnia tłumnie odwiedzany przez turystów, nocą staje się miejscem spotkań i zabawy w okolicznych restauracjach i kawiarniach.”

Rynek Główny w Krakowie. Fot. Shutterstock

Twórcy sphericaltours.com wciąż rozbudowują swój projekt. Oprócz krakowskiego Rynku Głównego zapraszają na wirtualny spacer 360 stopni w zimowej aurze po Morskim Oku. Przesuwając kursorem myszki możecie obejrzeć otaczające jezioro szczyty Tatr wraz z opisem. Super sprawa! Wejdź na sphericaltours.com/tour/morskie-oko.

Na ich profilu na Facebooku można też odbyć wirtualny spacer po Ojcowskim Parku Narodowym: od maczugi Herkulesa do zamku Pieskowa Skała. Spodoba wam się.

Maczuga Herkulesa i zamek Pieskowa Skała w Ojcowskim Parku Narodowym. Fot. Shutterstock

Sphericaltours.com promujemy pro publico bono bez pobierania jakichkolwiek opłat. Życzymy powodzenia i niesłabnącej pasji tworzenia.

Przeczytaj także: Podziemia Rynku w Krakowie – zdziwisz się, co skrywają.

Olga Kowalczyk
Olga Kowalczyk
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE