Okolice Jeziora Solińskiego są potocznie nazywane Soliną. Powszechnie kojarzona przez większość Polaków jest punktem obowiązkowym dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku i dużego miasta. Szczególnie docenić należy walory przyrodnicze i uzdrowiskowe tego regionu Polski. Jeśli macie ochotę na obcowanie z przyrodą to okolice Jeziora Solińskiego są do tego idealne. Solina zachwyca – my nie mamy co do tego wątpliwości.
Solina – miejsce idealne do wypoczynku
Jezioro Solińskie i jego okolice to idealne miejsce do wypoczynku i rozwijania swoich pasji. Solinę pokochali miłośnicy wędkowania, żeglarze a także ci, którzy potrzebują odrobiny wytchnienia od zgiełku i hałasu. Chociaż w pobliżu powstało kilkanaście ośrodków rekreacyjnych i wypoczynkowych, to jest to jeden z najspokojniejszych regionów Polski.
Bogata fauna jeziora sprzyja przede wszystkim wędkarzom. Obserwować tu możemy m.in. sandacze, okonie, leszcze czy sumy. Ryb w jeziorze nie brakuje – chętnie korzystają one z dokarmiania przez turystów odwiedzających zaporę.
Najbardziej rozpoznawalne miejsce na Jeziorem Solińskim
Najbardziej rozpoznawalnym miejscem nad Jeziorem Solińskim jest oczywiście zapora. To niewątpliwa atrakcja tego regionu. Zapora w Solinie powstała jednak nie na potrzeby turystów, a ze względów bezpieczeństwa. Okoliczne miejscowości były bardzo często zalewane i podtapiane. Rozwiązaniem tego problemu miała być właśnie zapora, która powstała z projektu profesora Karola Pomianowskiego. Dziś jest to przede wszystkim ważna atrakcja turystyczna regionu, która przyciąga turystów odwiedzających Jezioro Solińskie i Bieszczady.
Malowniczy położone uzdrowisko
Solina to także doskonałe miejsce do podreperowania swojego zdrowia. Nad brzegiem Soliny położone jest znane uzdrowisko – Polańczyk. W Polańczyku działalność uzdrowiskowa rozpoczęła się w 1974 roku. Wieś otrzymała status uzdrowiska w 1999 roku. W Polańczyku znajduje się park zdrojowy. Można tu skorzystać z różnego rodzaju zabiegów i cieszyć się walorami przyrodniczymi. Warto również zwrócić uwagę na ciekawe zabytki w Polańczyku. Znajduje się tu murowana cerkiew z ikoną Matki Boskiej z Łopienki, a także cmentarz murowaną kapliczką dworską.