Strona głównaCiekawostkiTak leśnicy uratowali jelenia z bagna (FILM)

Tak leśnicy uratowali jelenia z bagna (FILM)

W nadleśnictwie Browsk, tuż przy granicy z Białorusią, leśnicy mieli niecodzienne zadanie. Znaleźli jelenia, który utknął w bagnie. Na szczęście udało się uratować zwierzę ze śmiertelnej pułapki. Zobacz, jaki przebieg miała akcja.

Na ratunek jeleniowi

Do tej niezwykłej sytuacji doszło na Podlasiu w pobliżu Hajnówki i Białowieży w nadleśnictwie Browsk, niedaleko granicy z Biaorusią. Leśnicy z musieli się naprawdę nieźle natrudzić, bo jeleń wpadł w bagno dosłownie po samą szyję. Zwierzę ugrzęzło w pułapce, z której bez pomocy ludzi by się nie wydostało.

Konieczne było nawet złapanie byka pod brzuchem. Błoto dosłownie go zassało więc dobrym pomysłem było wpuszczenie tam nieco powietrza.

Jeleń na początku nie do końca ufał ludziom i wyrywał im poroże. Po jakimś czasie gdy jego wyciąganie (a właściwie wytargiwanie) z bagna zaczęło przynosić skutek, zwierzę coraz więcej rozumiało i coraz bardziej współpracowało.

Byk jelenia ma nawet ponad 160 kg wagi, więc zmaganie się z takim zwierzęciem było niełatwe. Ostateczni się jednak udało.

Jeleń z radością pohasał do lasu i mamy nadzieję, że już nigdy nie wpadnie w podobną pułapkę.

Leśnikom dziękujemy za nieustępliwość, gratulujemy krzepy i dziękujemy za postawę.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE