Byliście w Osadzie Słowiańskiej w Stobiernej w gminie Dębica? Niestety Słowianie ze Stowarzyszenia Palana Gera, którzy przez 9 lat tworzyli to miejsce musieli opuścić Osadę. Nie smućcie się jednak. Rozpoczęła się budowa nowej, największej Osady Słowiańskiej w Europie. Ty także możesz przyłączyć się do tego projektu i przeżyć niesamowitą przygodę!

2Nad Zalewem Strzegocice powstaje piękny gród

W nowej Osadzie życie będzie płynąć swoim średniowiecznym rytmem. Fot. Stowarzyszenie Palana Gera

Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Członkowie Stowarzyszenia zaczęli już budowę nowej osady i mają w stosunku do niej wielkie ambicje. Ma to być największa osada słowiańska w Europie jeśli nie na świecie, zajmująca obszar 7 ha! Na początek wybudują 10 chat, które powinny być gotowe, tak aby osada mogła rozpocząć działalność w czerwcu tego roku.

Słowianom bogowie najwyraźniej sprzyjają bo po nieprzyjemnym rozstaniu z grodem w Stobiernej teraz otwierają się przed nimi wciąż nowe drzwi i ludzkie serca. Na początek zorganizowali zrzutkę na zakup drewna pod budowę chat, która zakończyła się zebraniem prawie pełnej kwoty 18 000 zł. Potem lokalny przedsiębiorca zaoferował usługi swojej firmy na darmowe wykonanie prac ziemnych. Pani burmistrz Pilzna także im sprzyja. W dodatku gmina Dębica ostatecznie umorzyła Stowarzyszeniu dług za niezapłaconą dzierżawę, który wynosił ponad 20 000 zł! W takiej atmosferze i przy wielkim zaangażowaniu i pasji Słowian Doliny Wisłoki projekt skazany jest na powodzenie!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here