• Profil

  Arboretum w Wojsławicach jest filią Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu i jest prowadzone przez Uniwersytet Wrocławski. Od stolicy Dolnego Śląska dzieli je 50 km. Najbliższą miejscowością jest Niemcza w powiecie dzierżoniowskim.

  Arboretum w Wojsławicach leży na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. Na terenie arboretum działa restauracja, a właściwie aktualnie rodzaj baru na czas remontu budynku restauracyjnego. Dania wydawane są na talerzach z otrębów, które są jadalne i ekologiczne.

  Arboretum słynie z okazów wielu gatunków różaneczników, azalii, liliowców i bukszpanów. Dobrze jest trafić w okresie kiedy te rośliny kwitną. Kalendarz kwitnienia znajduje się na stronie www arboretum.

  Historia arboretum sięga już początku XIX wieku kiedy to został założony w tym miejscu pierwszy park romantyczny przez ówczesnych członków z rodu von Prittwitz i von Aulock. Aklimatyzowali oni wtedy pierwsze drzewa obcego pochodzenia, głównie północnoamerykańskie.

  Integralną częścią arboretum stanowią dawne, pięknie wyremontowane zabudowania folwarczne. Zobaczyć można także pozostałości po dawnym pałacu.

 • Więcej informacji
  Adres: Wojsławice 2
  Niemcza
  dolnośląskie
  58-230
  Polska
  Godziny otwarcia: codziennie: 9-18
  Ceny biletów: 15zł
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.