• Profil

  To jedyne oceanarium na świecie poświęconego faunie Czarnego Lądu. W Afrykarium jak i całym wrocławskim zoo, najstarszym na terenie Polski i piątym najczęściej odwiedzanym w Europie, wciąż rośnie populacja rzadkich zwierząt. By zbudować pawilon oceanarium długi na 160 i szeroki na 54 m, potrzeba było aż ok. 40 podwykonawców. Na budowie pracowało na raz kilkuset pracowników, inwestycja kosztowała 220 mln zł. Mieści się tu 15 mln litrów wody w 19 akwariach i kilka tysięcy zwierząt z ponad 200 gatunków (m.in. ryb). Do pawilonu Kongo, gdzie wilgotność jest bliska stu procent (by imitować tropikalne warunki), sprowadzono z Holandii 12-metrowe drzewa.

  Niewątpliwie największą atrakcją Afrykarium są ryby, w tym niespotykane nigdzie indziej gatunki endemiczne. Największe wrażenie robi podwodny akrylowy tunel, którym przechodzimy przez ogromny basen z rekinami, mantami i innymi wielkimi rybami. Wśród ssaków będziemy podziwiać m.in. kotiki, czyli zabawne uchatki. Są także pingwiny i wielkie hipopotamy. Urocze dikdiki, czyli małe antylopki, także tu mieszkają. Nieopodal zobaczymy mrównika przypominającego mrówkojada, drapieżne mangusty i nagie golce.

  Ceny biletów: 45 zł normalny, 35 zł ulgowy, 40 zł studencki, 150 zł rodzinny. Zniżki dla posiadaczy Urbancard Premium oraz w poszczególne dni dla emerytów i studentów.

 • Więcej informacji
  Adres: Wróblewskiego 1-5
  Wrocław
  dolnośląskie
  Polska
  Godziny otwarcia: 9-17 pon-czw, 9-18 pt-ndz
  Telefon: 71 348 30 24
  Ceny biletów: 45zł
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  1 opinia on “Afrykarium”

  1. Olga Afrykarium
   Łączna ocena:
   4

   Bardzo nam się podobało w Afrykarium. Obiekt jest nowoczesny i przyjemnie się w nim ogląda wszystkie te zwierzęta. Uśmiechnięte manty w olbrzymim akwarium, które można podziwiać w tunelu pozostaną miłym wspomnieniem. Polecam afrykarium jak i całe wrocławskie zoo.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.