• Profil

  Kolejkowo to największe w Polsce makiety kolejowe przedstawiające kolorowe światy i postaci oraz atrakcje Śląska i Dolnego Śląska. Większa znajduje się w Gliwicach. Jest też druga, mniejsza i bardziej znana we Wrocławiu.

  Powstała jako pierwsza w stolicy Dolnego Śląska i prezentuje największe hity województwa. Ale nie tylko. Zobaczymy tu także typową karkonoską wieś, wrocławskie blokowisko i jeżdżące po mieście tramwaje. Makieta wypełnia całe pomieszczenie w budynku dworca Wrocław Świebodzki.

  Na 305 mkw (do niedawna 260 mkw) powierzchni twórcy Kolejkowa zgromadzili silną reprezentację rozpoznawalnych dolnośląskich atrakcji. Jest więc Śnieżka i wagoniki kolejki linowej, a nieopodal wodospad z prawdziwą wodą.

  Po wielkiej makiecie wykonanej ze styroduru, jeżdżą jednak głównie pociągi, a mają do pokonania 430 m torowiska. Jest 15 składów. Mijają po drodze dworzec w Karpaczu, Karkonoskie Tajemnice, schronisko Szwajcarka, a nawet bloki przy ul. Zaporoskiej we Wrocławiu – takie typowe PRL-owskie wielkopłytowce.

  Makieta jest oświetlona 10 tysiącami światełek LED, które zapalają się wraz z przejazdem pociągu. Kolejkowo imituje dzień i noc. A wagoniki ciągle kursują i to nie zawsze po suchych torach, w niektórych miejscach może bowiem padać prawdziwy deszcz. Lokomotywa wydaje też dźwięki.

  Czytaj więcej: Kolejkowo – koleją przez hity Dolnego Śląska w miniaturze (FILM)

  Bilet normalny do Kolajkowa kosztuje 19, a ulgowy 15 zł. Dzieci do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie. Wejście znajduje się od fontanny przy przystanku tramwajowym pl. Orląt Lwowskich. Atrakcja jest czynna przez cały rok od godz. 10 do 18.

 • Więcej informacji
  Adres: plac Orląt Lwowskich 20B
  Wrocław
  dolnośląskie
  Polska
  Godziny otwarcia: 10-18
  Telefon: 880 008 004
  Ceny biletów: 19zł
 • Zdjęcia
 • Wideo

 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  1 opinia on “Kolejkowo we Wrocławiu”

  1. Marta Kolejkowo we Wrocławiu
   Łączna ocena:
   5

   Cudownie spędzona godzina z dzieckiem, a byłoby i dłużej, ale musieliśmy iść. Tatuś też nie mógł się oderwać. Szczegółowość wykonania figurek i pomysłowość twórców bardzo na plus. Bardzo ciekawe miejsce i będziemy polecać je innym. Cena naszym zdaniem adekwatna do tego co widzieliśmy, to naprawdę misterna robota.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.