• Profil

  Decyzję o podjęciu hodowli alpak i lam właścicielka ośrodka Coniraya podjęła spontanicznie. Zakochała się w mięciutkich alpakach podobnie jak wcześniej w koniach, kotach i psach. Gospodarstwo rolne właściciele prowadzą od 25 lat, zostało one przekształcone w ośrodek jeździecki i hodowlę alpak.

  Każdy może spotkać się tu z niezwykle przyjaznymi alpakami, lamami i końmi. Kontakt z tymi zwierzętami ma właściwości terapeutyczne. Pomagają one nie tylko dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną, mają zbawienny wpływ na każdego kto zechce spędzić z nimi czas, wyprowadzić na spacer i podziwiać je na wybiegu – mowa zarówno o alpakach i lamach jak i koniach.

  Najbardziej egzotyczne w tym gronie alpaki, potrafią być posłuszne, wierniejsze od psów i żyć dłużej od nich. Popularnością cieszy się niezwykle miękka i wysokiej jakości wełna alpaki. Z powyższych względów przybywa w Polsce hodowców alpak, a niektóre ośrodki oferują możliwość pogłaskania czy nawet przytulenia alpaki – oczywiście jeśli alpaka ma akurat dobry humor.

  Niewątpliwym atutem hodowli Coniraya jest fakt, że znajduje się ona 16 km od Rynku Głównego w Krakowie, a więc warto odwiedzić to miejsce przy okazji pobytu w stolicy Małopolski.

  Wizytę należy zapowiedzieć wcześniej telefonicznie pod numerem 48 882 141 501 lub mejlowo: info@coniraya.com.pl.

 • Więcej informacji
  Adres: Władysława Zakrzeńskiego 48, 32-091 Michałowice
  Sieborowice
  małopolskie
  32-091
  Polska
  Telefon: 882 141 501
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.