• Profil

  Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jest to muzeum zorganizowane w autentycznym domu rodzinnym. Znajduje się obok Bazyliki Ofiarowania NMP.

  Muzeum w bardzo nowoczesny sposób dokumentuje życie i działalność kapłańską Karola Wojtyły, a także związki papieża z Wadowicami. Rodzice Karola Wojtyły, Emilia i Karol, zamieszkali w tym domu w 1919 roku. Rok później przyszedł tu na świat późniejszy papież.

  Karol Wojtyła-syn mieszkał w tym miejscu aż do matury. W 1929 roku w domu tym zmarła matka Karola, Emilia. Muzeum zostało utworzone w 1984 roku, jednak w ciągu ostatnich kilku lat zostało gruntownie wyremontowane, a ekspozycja została bardzo unowocześniona. Przybyło też wiele nowych eksponatów.

  Kolekcja muzeum jest przebogata jednak wielu zwiedzających skarży się na brak czasu, by zapoznać się z większością z nich. Powodem jest to, że nowe grupy wchodzą co 15 minut, a czas zwiedzania wynosi 70 minut. Zwiedzanie odbywa się natomiast tylko z przewodnikiem na określoną godzinę. Nie ma możliwości samodzielnego zwiedzania.

  We wtorki poza ostatnim wtorkiem miesiąca wstęp jest bezpłatny.

 • Więcej informacji
  Adres: Kościelna 7
  Wadowice
  małopolskie
  34-100
  Polska
  Godziny otwarcia: pn-pt: 8-16
  Ceny biletów: 20zł
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.