• Profil

  Muzeum II wojny światowej w Gdańsku otwarto w Trójmieście 23 marca 2017 r. Od tego dnia muzeum odwiedziły setki tysięcy osób.

  Stała wystawa muzeum jest bardzo nowoczesna i przemawia do współczesnego odbiorcy. Jest oparta głównie na wrażeniach wizualnych i dlatego oddziałuje bardzo sugestywnie na widza. Opowiada historię II wojny światowej od jej praprzyczyn przez przebieg i długofalowe skutki.

  Wystawa podzielona jest na kilkanaście sal tematycznych. W wielu z nich można zobaczyć oryginalnych rozmiarów eksponaty takie jak torpeda, samolot czy czołg. Wystawa pokazuje chronologiczny przebieg wojny. Godny polecenia jest przewodnik audio, dzięki któremu wystawę można zobaczyć szybciej i w bardziej zorganizowany sposób, zwłaszcza jeżeli nie mamy zbyt wiele czasu. Lektorem w audioprzewodniku jest aktorka, Maja Ostaszewska.

  W Muzeum można zobaczyć specjalną wystawę dla dzieci. Na ekspozycji znajduje się m.in. klasa w przedwojennej szkole. Najmłodsi poznają także historię pewnego rodzeństwa, który losy opowiada mieszkanie zmieniające się na różnych etapach wojny. Można się w nim swobodnie rozglądać i ostrożnie dotykać eksponatów.

 • Więcej informacji
  Adres: Plac Władysława Bartoszewskiego 1, 80-862 Gdańsk
  Gdańsk
  pomorskie
  80-862
  Polska
  Godziny otwarcia: wt-ndz: 10-20, pn: nieczynne
  Telefon: 58 760 09 60
  Ceny biletów: 23zł
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  1 opinia on “Muzeum II wojny światowej”

  1. Olga Muzeum II wojny światowej
   Łączna ocena:
   5

   Znakomite muzeum. Najlepsze w jakim byłam. Świetny audio przewodnik, który porządkuje wszystkie informacje i podaje właściwie te najważniejsze (lektor Maja Ostaszewska – aktorka), usprawnia wizytę. Świetna część ekspozycji dla dzieci. Duża zniżka z kartą dużej rodziny. Gorąco polecam.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.