• Profil

  JuraPark w Bałtowie powstał w miejscu, w którym znaleziono prawdziwe tropy dinozaurów. To przyczyniło się do otwarcia kompleksu, w skład którego wchodzi dziś około 100 modeli oryginalnej wielkości gadów.

  Nazwa dinozaur oznacza straszną jaszczurkę i to właśnie jej śladów postanowili poszukać w Górach Świętokrzyskich polscy geolodzy. W 2001 roku dr Gerard Gierliński odnalazł pierwszy ślad dużego dinozaura drapieżnego – allozaura. W tym samym roku udało się wytropić jeszcze dwa znaleziska: trop stegozaura i kompsognata. W ten sposób potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia o obecności dinozaurów w tym regionie Polski.

  Badania, które potwierdziły obecność dinozaurów w Bałtowie, dały początek utworzenia największego w Polsce kompleksu turystycznego. Jura Park Bałtów zajmuje powierzchnię ponad 100 hektarów. Od chwili gdy został otwarty w roku 2004, stał się wizytówką województwa świętokrzyskiego. W parku znajduje się około 100 modeli oryginalnej wielkości dinozaurów, które wykonane są ręcznie z dbałością o każdy detal.

  Można tam też zwiedzić m.in. Muzeum Jurajskie, krainę koni i kino 5D.

  Czytaj więcej: Jura Park Bałtów – tu stąpały prawdziwe dinozaury

  Ceny biletów: pakiet mini: normalny: 32 zł, ulgowy: 24 zł.

 • Więcej informacji
  Adres: Bałtów
  Bałtów
  świętokrzyskie
  27-423
  Polska
  Godziny otwarcia: pon-pt: 9-17, sob, ndz: 10-18
  Telefon: 41 264 14 20
  Ceny biletów: 32zł
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.