• Profil

  Rapa to miejscowość bardzo blisko granicy z Rosją (obwód kaliningradzki). Fundator piramidy, pruski baron von Fahrenheid, do którego należała wieś, miał życzenie, aby pochować rodzinę właśnie w grobowcu o takim kształcie.

  Von Fahrenheid był najbogatszym baronem w całej okolicy, w dodatku wykształconym mecenasem dzieł sztuki i zapalonym podróżnikiem. Słuchał wykładów Kanta w Królewcu i jeździł po całej Europie. Prawdopodobnie w Paryżu zetknął się z egiptologią, a zafascynowany piramidami postanowił sam sobie jedną sprawić.

  Kąt nachylenia ścian wewnętrznych piramidy w Rapie jest analogiczny jak w piramidzie Cheopsa w Gizie. Jest ona jednak niezwykle strzelista, bo zewnętrzne ściany są jeszcze bardziej strome.

  W piramidzie w Rapie pochowano siedmioro członków rodziny von Fahrenheit. Na początku trzyletnią córkę barona, która zmarła w 1811 roku na szkarlatynę, a niespełna 40 lat później jej ojca, samego barona. Ród von Fahrenheitów wygasł, piramida skryta między drzewami stała się zapomniana, a nieliczni znający jej historię mieszkańcy wkrótce poumierali.

  Radiesteci zajmujący się promieniowaniem twierdzą, że piramida stoi na przecięciu trzech potężnych szlaków promieniowania geomagnetycznego, a podobno na jednej z tych linii znajduje się także Wilczy Szaniec – kwatera główna Hitlera koło Kętrzyna.

  Czytaj więcej: Piramida w Rapie – dlaczego powstała?

 • Więcej informacji
  Adres: Rapa
  Rapa
  warmińsko-mazurskie
  19-520
  Polska
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.