• Profil

  Pałac we Włoszakowicach to niezwykły budynek na planie trójkąta, związany z masonami i kryjący wiele tajemnic. Odwiedzając Wielkopolskę warto zapuścić się w te mniej znane rejony, by odkryć tę mroczną rezydencję.

  Włoszakowice leżą w powiecie leszczyńskim około 20 km na północny zachód od Leszna. Cała miejscowość stanowiła od XV w. posiadłość rycerskiego rodu Borków Gryżyńskich. Najpierw stał tu zamek wzmiankowany w II poł. XV w., który ostatecznie w posagu został ofiarowany Stanisławowi Leszczyńskiemu, późniejszemu królowi Polski.

  Pałac we Włoszakowicach był następnie siedzibą masonów. Jednym z nich był książę Aleksander Józef Sułkowski, który postawił pałac myśliwski. Jest on bardzo silnie nacechowany symboliką masońską. Nie dość, że jest trójkątny, co symbolizuje m.in. trzy stopnie duchowego rozwoju człowieka, to w dodatku posadowiono go na pięciokątnej wyspie.

  Jaką historię kryje pałac we Włoszakowicach?

  Budynek jest siedzibą Urzędu Gminy Włoszakowice. Pałac otoczony jest parkiem. Rośnie w nim najstarszy w Wielkopolsce platan, którego wiek szacuje się na ponad 500 lat.

  Czytaj więcej: Pałac we Włoszakowicach – masońska twierdza na planie trójkąta

 • Więcej informacji
  Adres: Kurpińskiego 29
  Włoszakowice
  wielkopolskie
  64-140
  Polska
  Godziny otwarcia: 7:30-15:30
  Telefon: 65 525 29 99
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.