Strona główna Cześć, co polecacie zobaczyć w 3 dni we Wrocławiu?

Cześć, co polecacie zobaczyć w 3 dni we Wrocławiu?

3.15K wyświetleń
0 Comments
odpowiedział(a) na pytanie
Ela (gość) 0 Comments

Dlaczego nikt nie poleca „Panoramy Racławickiej”? Czy Waszym zdaniem nie jest warta uwagi. Poza tym Aula Leopoldina i kościół uniwersytecki, tak z efektem wow!

zmienił(a) status na "Opublikowany"
Roman (gość) 0 Comments

3 dni Wrocław! Hala stulecia + ogród japoński+ fontanny+ park szczytnicki spacerkiem obok zoo wrocławskie wraz z Afrykarium + stadion AWF wraz z polami marsowymi + uliczki sepolna ( przepiekne stare poniemieckie Kamieniczki, morskie oko) + rynek z placem solnym + Ostrów tumski wieczorem kiedy zapalane sa lampy z katedra +most  grunwaldzki+ most zwierzyniecki + aleja spacerowa prowadzącą do mostu wiszącego nad Odrą+ skay tower z wieżą widokową+ park południowy z fontannami i pomnikiem Chopina+ Partynice z zabudowaniami i konikami i wyścigami konnymi od kwietnia do października+ rejs statkiem po Odrze polecam wieczorem+ dworzec kolejowy glowny w centrum miasta ! + Kolejkowo na dworcu swiebodzkim + mosty na Odrze pokoju, uniwersytecki, na piasku + spacer wieczorem po uliczkach w koło rynku życzę powodzenia

zmienił(a) status na "Opublikowany"

Mając do dyspozycji pełne trzy dni, polecamy jednego skupić się na centrum. Pospacerować po Rynku, dojść do Ostrowa Tumskiego, obejść katedrę i wrócić. Zatrzymać się na przykład w Targowej blisko bulwaru Dunikowskiego, zjeść pyszne pierogi i wypić piwo rzemieślnicze. Zalet Rynku jest wiele i nie sposób je wymienić. Jeśli ktoś chce zwiedzać – zwiedza, jeśli bawić się – znajdzie tam wiele klubów. Miejsc wartych odwiedzenia jest mnóstwo i każde w innym stylu: od Muzeum Pana Tadeusza przez Hard Rock Cafe po genialne escape roomy, kręgielnie po historyczny Ratusz. Drugiego dnia polecamy zahaczyć o Wielką Wyspę, koniecznie odwiedzić największe polskie zoo (pod względem liczby gatunków) z oceanarium Afrykarium, zobaczyć Halę Stulecia (Ludową), zjeść lody albo napić się kawy czy piwa na plaży za zoo, pospacerować po parku Szczytnickim. Z Politechniki kolejką linową Polinką możemy się dostać w okolice wieży ciśnień przy ul. Na Grobli. Obok znajdziemy Hydropolis, świetne muzeum wiedzy o wodzie. Robi ogromne wrażenie, nie tylko na najmłodszych. Zoo i Hydropolis jednego dnia z pewnością wyczerpią, więc trudno będzie zobaczyć coś jeszcze. W trzeci dzień turyści zazwyczaj wjeżdżają na Sky Tower (bilety kupujemy w centrum handlowym). To już kwestia gustu czy w ten dzień wybierzecie się np. do Narodowego Forum Muzyki na koncert, czy odwiedzicie kolejne muzeum (np. Muzeum Narodowe z dziełami m.in. Abakanowicz), czy też pójdziecie z dziećmi obejrzeć Kolejkowo (wielka makieta z lokomotywami i wagonikami jadąca przez park miniatur Dolnego Śląska).
Więcej inspiracji w naszych tekstach:
Darmowe atrakcje Wrocławia – Top 13
Nie tylko Rynek i zoo. Atrakcje Wrocławia i okolic

odpowiedział(a) na pytanie
Wpisz swoją odpowiedź