Zapewne nie mieliście okazji być we wszystkich miejscach wymienionych w tym tekście. Oto 11 polskich miast z potencjałem, które warto odwiedzić w tym roku.

2Lwówek Śląski

lwówek śląski
Lwówek Śląski. Fot. piotrbb, Shutterstock

Lwówek Śląski to jedno z najstarszych średniowiecznych miast Polski. Zwany jest on Agatową Stolicą Polski. W dniach od 17 do 19 lipca 2020 roku odbędzie się tutaj Lwóweckie Lato Agatowe czyli święto poszukiwaczy skarbów Ziemi. Jest to plenerowa, międzynarodowa giełda minerałów i wyrobów jubilerskich, które zaprezentowane będą na ponad 200 stoiskach.
Poza tą coroczną imprezą w Lwówku znajduje się wiele ciekawych zabytków, m.in. świątyni, w tym pochodzący z 1300 r. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Można tutaj podziwiać mury obronne i baszty bramne. Najpiękniejszy jest widoczny na zdjęciu ratusz, którego najstarsze elementy pochodzą z 1480 r.

Lwówek Śląski lokowano na prawie niemieckim przed 1217 rokiem.

Poprzedni artykułTe miejsca zainteresowały podróżników z całej Polski. Niespotykane atrakcje (Top 11)
Następny artykułNajdziwniejsze pomniki w Polsce: piękne czy paskudne? (Top 9)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

2 KOMENTARZE

  1. Stacja Kolejowa i dworzec oraz stadion to w Szklarskiej Porębie górnej na pewno jest wyżej niż w Boguszow-Gorce….sprawdził bym jeszcze stadion w Borowicach oraz stacje na razie bez dworca w Jakuszycach….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here