Zapewne nie mieliście okazji być we wszystkich miejscach wymienionych w tym tekście. Oto 11 polskich miast z potencjałem, które warto odwiedzić w tym roku.

3Węgorzewo

Węgorzewo. Fot. San Mateo, Shutterstock

Węgorzewo to przepięknie położone miasto w woj. warmińsko-mazurskim. Osada powstała w miejscu krzyżackiego zamku u wypływu Węgorapy. Nie ma tam tak wielu turystów jak w Giżycku czy Mikołajkach.

Niespełna wiek po lokacji miasta, zostało ono zniszczone podczas najazdu Tatarów. Na początku XVIII w. dżuma zdziesiątkowała miejscową ludność. Zmarło około 13 tys. mieszkańców. Mimo że Węgorzewo nie miało zbyt wiele szczęścia, dziś jest piękną miejscowością wypoczynkową.

Poprzedni artykułTe miejsca zainteresowały podróżników z całej Polski. Niespotykane atrakcje (Top 11)
Następny artykułNajdziwniejsze pomniki w Polsce: piękne czy paskudne? (Top 9)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

2 KOMENTARZE

  1. Stacja Kolejowa i dworzec oraz stadion to w Szklarskiej Porębie górnej na pewno jest wyżej niż w Boguszow-Gorce….sprawdził bym jeszcze stadion w Borowicach oraz stacje na razie bez dworca w Jakuszycach….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here