Niektóre pałace w Polsce kryją bardzo intrygujące pomieszczenia albo są z nimi związane ciekawostki historyczne. Na pozór wydają się być nudnymi zabytkowymi posiadłościami, ale w środku znajdziemy niespodzianki. Oto 6 pałaców w Polsce, które nie są tym, czym się wydają.

1Pałac w Antoninie

pałac w antoninie
Pałac myśliwski w Antoninie

A co gdybyśmy powiedzieli Ci, że znajdziesz w Polsce pałac, w którym grał sam Chopin, a w czasie wojny przejął go Adolf Hitler? Jest takie ciekawe miejsce – w Antoninie w Wielkopolsce.

Pałac w Antoninie należał do książąt Radziwiłłów, konkretnie księcia Antoniego Henryka Radziwiłła herbu Trąby. Radziwiłł gościł Fryderyka Chopina dwukrotnie, w 1827 i 1829 roku.

W czasie wojny, a konkretnie w latach 1939-1944, właścicielem pałacu był Adolf Hitler. Dostał przepiękny budynek w prezencie od księcia Michała Radziwiłła zwanego Rudym, ordynata w Przygodzicach. Historycy podejrzewają, że doświadczył on choroby psychicznej. Zawsze czuł się Niemcem. M.in. służył w niemieckiej armii. Znany był z tego, że bardzo źle się prowadził i miał wiele romansów.

Czytaj więcej: Antonin – pałac Radziwiłłów i własność Hitlera

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here