Czy po Polsce można podróżować tylko samochodem, autobusem lub pociągiem? A może by tak zmienić tradycyjny środek transportu na coś ciekawszego? Oto 9 sposobów podróżowania po Polsce, a także ciekawych atrakcji, które wcześniej nie przyszły Wam do głowy.

1Statkiem po lądzie

kanał elbląski
Kanał Elbląski. Fot. Michael Schroeder, Shutterstock

Kanał Elbląski bije kilka rekordów. Po pierwsze jest najdłuższy w Polsce – ma niemal 152 km z odgałęzieniami. Odległość do przepłynięcia między Elblągiem a Ostródą wynosi 82 km. Atrakcją na skalę europejską są pochylnie, po których przetacza się statki ustawione na platformach. Te są z kolei kierowane na szyny i transportowane. Napędza je siła wody. Taki mechanizm jest unikatowy i naprawdę warto przejechać się taką łodzią.

Czytaj więcej: Kanał Elbląski – ciekawostki

Poprzedni
Poprzedni artykułDarmowe atrakcje Katowic – te miejsca potrafią zaskoczyć (Top 7)
Następny artykułZaskakująco piękne pałace, których nie znałeś (Top 11)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here