Czy po Polsce można podróżować tylko samochodem, autobusem lub pociągiem? A może by tak zmienić tradycyjny środek transportu na coś ciekawszego? Oto 9 sposobów podróżowania po Polsce, a także ciekawych atrakcji, które wcześniej nie przyszły Wam do głowy.

2Kolejką linową nad Odrą

Kolejka linowa Politechniki Wrocławskiej Polinka. Fot. Shutterstock

Polinka to kolej linowa Politechniki Wrocławskiej. Wagoniki kursują nad Odrą, z okolicy budynku C-13 uczelni do kampusu po drugiej stronie rzeki. Można urozmaicić zwiedzanie Wrocławia taką przejażdżką i to w cenie biletu MPK (także w ramach biletu dobowego czy tygodniowego). Najlepiej najpierw zobaczyć Gmach Główny Politechniki Wrocławskiej, a potem pojechać Polinką do Hydropolis, muzeum wiedzy o wodzie.

Czytaj więcej: Hydropolis

Poprzedni artykułDarmowe atrakcje Katowic – te miejsca potrafią zaskoczyć (Top 7)
Następny artykułZaskakująco piękne pałace, których nie znałeś (Top 11)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here