Bydgoszcz to jedno z tych miast w Polsce, które jest dumne ze swojej przemysłowej historii, a swoją industrialną przeszłość wykorzystało jako największy atut. Gród nad Brdą dzięki rzece, Kanałowi Bydgoskiemu i żegludze rzecznej mógł rozwijać się gospodarczo. Dziś Bydgoszcz atrakcje ma nawiązujące do wody, przemysłu i rzemiosła, które są ważną częścią historii miasta, a szlak TeH2O to 15 kultowych obiektów, które będą wyjątkową wyprawą w przeszłość.

2Spichrze nad Brdą

Spichrze nad Brdą w Bydgoszczy. Fot. Patryk Kosmider, Shutterstock

Spichrze nad Brdą wyjątkowo pięknie wkomponowały się w krajobraz Bydgoszczy. Dziś spoglądając na nie, możemy wyobrazić sobie tętniące życiem centrum miasta, w którym handel rzeczny, zwłaszcza zbożem, odgrywał przez stulecia ważną rolę. Pełniły one rolę magazynów, w których trzymano produkty rolne oraz spożywcze, transportowane drogą wodną do Gdańska oraz Kanałem Bydgoskim do Berlina.

Do dziś zachowało się kilka wyjątkowych budynków Spichrzy, które podziwiać można nad Brdą i na Wyspie Młyńskiej. W kilku z nich znajdują się oddziały Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, w których podziwiać możecie m.in.:

  • Wystawę stałą Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy.
  • Zbiory Archeologiczne
  • Galerię Sztuki Nowoczesnej

Zobaczcie także: Bydgoszcz – miasto nad Brdą.

Poprzedni artykułPodwodne miejscowości w Polsce – duchy przeszłości na dnie jezior i morza (Top 11)
Następny artykułDługi weekend listopada: 7 najlepszych pomysłów gdzie pojechać
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here