Jeszcze do niedawna Chorzów nie kojarzył nam się z miejscem wartym spędzania tu urlopu. Jednak z roku na rok miasto zmienia się, aby przyciągnąć turystów różnorodnością atrakcji, historią i rozrywką na miarę europejskich miast. Chorzów atrakcje ma nietuzinkowe, przekonajcie się sami!

2Elka – Kolejka Linowa

Park Śląski, Chorzów, Katowice
Park Śląski, Chorzów, Katowice. Fot. Shutterstock

Tak jak wiele chorzowskich atrakcji także Elka znajduje się w Parku Śląskim. Ta niespotykana nigdzie indziej atrakcja od ponad pół wieku przyciąga osoby z całej Polski chcące przejechać się jedyną kolejką nizinną w Polsce. Jej uroczyste otwarcie nastąpiło 7 września 1967 roku z udziałem Edwarda Gierka. Łączna długość trasy kolei w latach 1967-2007 wynosiła prawie 6 km i jeździła na trzech trasach: Stadion Śląski – Śląskie Wesołe Miasteczko, Śląskie Wesołe Miasteczko – Planetarium Śląskie, Planetarium Śląskie – Stadion Śląski.

W 2013 roku Elka została ponownie oddana do użytku w nowoczesnej formie. Funkcjonuje jedna trasa prowadząca od Stadionu Śląskiego do Wesołego Miasteczka czyli przez sam środek Parku. Po drodze czekają na Was piękne widoki. Możecie zobaczyć m.in. plażę, fontanny, Rosarium i Halę Wystaw Kapelusz oraz główną promenadę generała Jerzego Ziętka.

Cennik biletów:

  • normalny 10 zł (w dwie strony 15 zł),
  • ulgowy 8 zł (w dwie strony 12 zł),
  • dzieci do lat 3 gratis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here