Jeszcze do niedawna Chorzów nie kojarzył nam się z miejscem wartym spędzania tu urlopu. Jednak z roku na rok miasto zmienia się, aby przyciągnąć turystów różnorodnością atrakcji, historią i rozrywką na miarę europejskich miast. Chorzów atrakcje ma nietuzinkowe, przekonajcie się sami!

3Chorzów atrakcje – Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Fot. Shutterstock

Wyjątkowym miejscem na mapie Chorzowa, które przypadnie do gustu szczególnie dzieciom, jest Śląski Ogród Zoologiczny. Ta położona w Parku Śląskim atrakcja jest trzecim największym pod względem powierzchni zoo w Polsce. Wizyta w tym miejscu to doskonała okazja abyście zobaczyli wiele zwierząt, których dotąd nie mieliście okazji spotkać. Swój dom mają tu puchacze, żurawie, strusie afrykańskie, flamingi, pelikany, hipopotamy, słonie afrykańskie, nosorożce białe, niedźwiedzie, bizony, tygrysy syberyjskie, różne gatunki antylop czy lemury. Na terenie ogrodu działa także Mini Zoo. Będzie to wymarzone miejsce dla młodszych dzieci, gdyż znajdziecie tam łagodniejsze zwierzęta, które można nakarmić oraz pogłaskać np. króliki, świnki morskie, kozy domowe czy owce domowe. Chorzów atrakcje ma dla małych i dużych, warto odkryć coś dla siebie.

Cennik biletów:

  • IV-X normalny 20 zł, ulgowy 10 zł
  • XI-III normalny 15 zł, ulgowy 5 zł

Może chcesz przeczytać także Najlepsze ogrody zoologiczne w Polsce (Top 11). Mają wielkie sukcesy!

Poprzedni artykułMagiczne Ogrody – baśniowa atrakcja w turystycznym sercu Lubelszczyzny
Następny artykułOpolskie atrakcje – top 25 miejsc, które trzeba zobaczyć na Opolszczyźnie
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here