Nie brakuje zestawień najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce, czy też top atrakcji dla par lub rodzin. Jakie są jednak ciekawe miejsca w Polsce dla młodzieży? Oto krótka lista inspiracji, którą możecie się kierować wysyłając Waszych nastolatków na wakacje.

2Zamek Czocha owiany mgiełką tajemniczości

zamek czocha
Zamek Czocha będzie idealny dla młodzieży. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca ©

Nie dość, że zamek Czocha kryje w sobie gęstą sieć podziemnych korytarzy, których przeznaczenie nie jest do końca znane i jest bardzo tajemniczy, to w dodatku mówi się, że to najbardziej nawiedzone miejsce w Polsce. Trudno o ciekawszą scenerię do poznawania zagadek. Przewodnicy opowiadają o historii zamku w intrygujący sposób.

W dodatku na zamku co jakiś czas odbywają się nietuzinkowe wydarzenia: zloty fanów Harrego Pottera, pokazy dawnych tańców, rzemiosła i broni, warsztaty kulinarne czy też targi.

Zamek w Suchej to tylko pretekst by odwiedzić inne warownie Dolnego Śląska! To bardzo ciekawe miejsca w Polsce dla młodzieży, bo w końcu kto nie lubi zamków? Wycieczka rowerowa lub motocyklowa od twierdzy do twierdzy to plan idealny na długi weekend lub wakacje. Książ, Bolków, Chojnik, Wleń, Grodziec… Przepięknych zamków na Dolnym Śląsku można wymieniać mnóstwo. Na trasie można zagrać w grę terenową rozwiązując kolejne tajemnice.

Zajrzyj tutaj: Najpiękniejsze zamki na Dolnym Śląsku (Top 13)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj