Nie brakuje zestawień najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce, czy też top atrakcji dla par lub rodzin. Jakie są jednak ciekawe miejsca w Polsce dla młodzieży? Oto krótka lista inspiracji, którą możecie się kierować wysyłając Waszych nastolatków na wakacje.

3Mazury zadziwią poszukiwaczy

Mosty w Stańczykach wprawiają w zachwyt nie tylko zainteresowanych architekturą. Fot. Shutterstock

Ciekawe miejsca w Polce dla młodzieży znajdziecie też na Mazurach. Można się tu wyszaleć na pikniku, popływać łódką, kajakiem lub rowerem wodnym po jednym z wielkich jezior, nauczyć się podstaw żeglarstwa i chodzić na dłuuugie spacery po łąkach i lasach.

Warto też dla odmiany poznać garść ciekawostek o okolicy. W rejonie Wielkich Jezior Mazurskich pozostawionych zostało wiele bunkrów z czasów II wojny światowej. Oprócz najsłynniejszych kwater nazistów, czyli Mamerek i Wilczego Szańca, jest wiele samotnych umocnień, o których przewodnicy opowiadają bez cienia nudy.

Dla miłośników architektury czekają w woj. warmińsko-mazurskim nie lada gratki: piramida w Rapie, która kryje tajemniczą przeszłość i przepiękne wiadukty kolejowe w Stańczykach. W zasięgu ręki macie tu twierdzę Boyen i trójstyk trzech granic.

Gotowi dowiedzieć się więcej? Polecamy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj