Strona głównaTop 10Co trzeba zobaczyć w Polsce w 2019 r.? Turystyczne postanowienia noworoczne (Top 11)

Co trzeba zobaczyć w Polsce w 2019 r.? Turystyczne postanowienia noworoczne (Top 11)

Ile razy w Nowy Rok postanawialiście sobie schudnąć, więcej się ruszać albo rzucić palenie? W 2019 r. proponujemy Wam wybrać Polskę na krótsze i dłuższe wypady. Jakie zakątki odwiedzić w naszym pięknym kraju? Oto top 11 atrakcji na 2019 rok.

Lanckorona

Lanckorona piękna miejscowość blisko krakowa
Lanckorona. Fot. Agnes Kantaruk, Shutterstock

Lanckorona to jedna z piękniejszych i najbardziej romantycznych wsi w Polsce. Uważana jest za miejsce zakochanych. Przyciąga m.in. niezwykłą architekturą. Okolica jest naprawdę malownicza. Warto się przekonać, jakie Lanckorona ma atrakcje.

Czytaj więcej: Lanckorona – romantyczny zakątek ze wspaniałą architekturą

Kopalnia Guido

Kopalnia Guido korytarze
Kopalnia Guido jest bardzo ciekawa

Ta kopalnia jest naprawdę ciekawa i w dodatku tańsza niż choćby Wieliczka. Wiecie, że kilkaset metrów pod zabrzańskimi jezdniami i chodnikami ciągną się kilometry tajemniczych kopalnianych korytarzy? Tunele łączą różne kopalnie i są udostępnione do zwiedzania. Kopalnia Guido w Zabrzu skrywa ogrom tajemnic.

Czytaj więcej: Kopalnia Guido – ciekawa i tańsza niż Wieliczka

Borne Sulinowo

Opuszczone Borne Sulinowo
Opuszczone Borne Sulinowo. Fot. Shutterstock

Po II wojnie światowej, gdy Armia Czerwona wkroczyła na teren Polski, powstały tu garnizony. Były to często radzieckie miasta-widma. Jednym z nich jest Borne Sulinowo. Kiedyś były tu domy, kina, szkoły, a teraz pozostają ruiny. Jakie tajemnice skrywało miasto? Przekonajcie się sami.

Czytaj więcej: Borne Sulinowo – opuszczone miasto w Polsce

Planetarium w Toruniu

Planetarium w Toruniu
Planetarium w Toruniu. Fot. Shutterstock

Jest jednym z młodszych w Polsce, powstało w 1994 roku. Jednak mimo młodego wieku Planetarium Toruń ma niepowtarzalny klimat, który tworzy tutejszy duch Kopernika. Ta atrakcja w szczególności spodoba się najmłodszym, którzy będą mogli odkryć tajemnice kosmosu podczas ciekawych pokazów multimedialnych.

Czytaj więcej: Planetarium Toruń

Szklarska Poręba

szklarska poręba
Szklarska Poręba to przepiękna miejscowość. Fot. Shutterstock

To piękne miasto na Dolnym Śląsku ma do zaoferowania wiele latem i zimą. Są najpiękniejsze w Polsce wodospady, szlaki turystyczne i ciekawe atrakcje, można tutaj też poszusować na nartach. Szklarska Poręba to zdecydowanie magiczny zakątek.

Czytaj więcej: Szklarska Poręba – atrakcje na lato i zimę

Rysy

ludzie zdobywający szczyt rysy
Rysy to wyzwanie. Fot. Pixabay

Zdobyłeś już Rysy? Jeśli nie, już masz plan na ten rok. Zdobycie najwyższego szczytu w Polsce może być jednym z Twoich tegorocznych postanowień. Może Cię przestraszyć wysiłek, jaki trzeba włożyć w zdobycie Rysów, jednak masz dużo czasu by się przygotować.

Czytaj więcej: Rysy

Pustynia Błędowska

Czubatka – widok na Pustynię Błędowską
Czubatka – widok na Pustynię Błędowską. Fot. Shutterstock

Jeśli nie widziałeś jeszcze polskiej pustyni, koniecznie musisz to zrobić w tym roku. Pustynia Błędowska to szczególne miejsce. Trwają starania, by nie zarosła i nie została bezpowrotnie zabrana przez przyrodę. Dobrym miejscem do obserwacji Pustyni Błędowskiej jest Czubatka.

Czytaj więcej: Pustynia Błędowska

Kanał Elbląski

Kanał Elbląski
Kanał Elbląski. Fot. Michael Schroeder, Shutterstock

Kanał Elbląski jest najdłuższy w Polsce – ma niemal 152 km. Jest to jeden z ciekawszych zabytków techniki w Polsce, dzięki ciekawym rozwiązaniom hydrotechnicznym. W niektórych miejscach statki w ogóle nie płyną po wodzie. Macie ochotę odwiedzić to miejsce w 2019 roku?

Czytaj więcej: Kanał Elbląski

Zamek Krzyżtopór

Zamek Krzyżtopór
Zamek Krzyżtopór. Fot. Shutterstock

Akwarium w suficie, ukryta numerologia, skarby, duchy i milion kurzych jaj użytych do budowy. Zamek Krzyżtopór kryje niesamowite zagadki historii. Łatwo się zakochać w tym miejscu. Dla wielu osób Krzyżtopór jest ulubioną warownią w Polsce. Będziecie przecierać oczy ze zdumienia.

Czytaj więcej: Zamek Krzyżtopór

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy. Fot. Shutterstock

Niepowtarzalny Słowiński Park Narodowy to jedna z najbardziej unikatowych magicznych krain w Polsce. To wystarczający powód, by wybrać się tego roku nad morze. Nasza kraina wydm ma do zaoferowania nie tylko piasek. Jeziora, łąki, pola, lasy i torfowiska też tu są. 

Czytaj więcej: Słowiński Park Narodowy

Ząbkowice Śląskie

Ząbkowice Śląskie, widok z krzywej wieży
Ząbkowice Śląskie, widok z krzywej wieży. Fot. Shutterstock

Frankenstein – czy coś Wam to mówi? A gdy powiemy Wam, że to nazwa polskiego miasta, w dodatku fascynującego? Słyszeliście o aferze grabarzy z Frankenstein? Zapnijcie pasy! Oto zagadki, które kryją Ząbkowice Śląskie – jedno z najstarszych lokowanych miast w Polsce na prawie niemieckim i jedna z najbardziej zagadkowych destynacji województwa dolnośląskiego. Ząbkowice Śląskie to niezwykła miejscowość.

Czytaj więcej: Ząbkowice Śląskie

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo fajne miejsca, ja od siebie polecam moje ukochane Mazury, tam każde miejsce jest przepiękne 🙂 Najczęściej bywam w Rynie, jestem miłośnikiem historii a tam jest Hotel Zamek Ryn – pięknie utrzymana budowla, która teraz służy jako i zabytek i hotel 🙂 do tego jest cudny widok na jezioro, bajka 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE