Co można zobaczyć w Częstochowie? Jeśli kojarzycie to miasto tylko z Jasną Górą, to zdecydowanie nie wszystko. Można tutaj dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy w muzeach, a w okolicy podziwiać najwspanialsze zamki. Oto darmowe atrakcje Częstochowy (+ bonus).

2Muzeum Częstchowskie

Muzeum Częstochowskie w Ratuszu. Fot. Shutterstock

Darmowe atrakcje Częstochowy to także muzea.Główny oddział Muzeum Częstochowskiego mieści się w zabytkowym Ratuszu przy alei Aleja Najświętszej Maryi Panny 47. W Ratuszu można podziwiać wystawę stałą Dzieje Miasta Częstochowy, a w Galerii Dobrej Sztuki wystawę Sztuka Polska XIX i XX wieku. Za okazaniem biletu ma się także dostęp do Rezerwatu Archeologicznego, gdzie można poznać dzieje kultury łużyckiej oraz m.in. do Domu Poezji i Muzeum Żydów Częstochowian. Dostępna jest także wystawa grafiki mistrza drzeworytu Stefana Mrożewskiego w kolekcji Muzeum Częstochowskiego.

Dzieciom szczególnie może się spodobać Rezerwat Archeologiczny przy ul. Łukasińskiego 20. Środa jest dniem wstępu bezpłatnego na wystawy stałe. W pozostałe dni bilet jednodniowy łączony na wystawy stałe tych muzeów kosztuje 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here