Strona głównaTop 10Darmowe atrakcje Warszawy – to warto zobaczyć (Top 7)

Darmowe atrakcje Warszawy – to warto zobaczyć (Top 7)

W Warszawie po prostu nie można się nudzić. Ważne zabytki, ciekawe architektonicznie budowle i mnóstwo wydarzeń kulturalnych – to wszystko oferuje nam stolica. Darmowe atrakcje Warszawy to m.in wystawy w muzeach i galeriach sztuki. Sprawdźcie gdzie i kiedy skorzystacie z darmowego wstępu.

Łazienki Królewskie

darmowe atrakcje warszawy
Łazienki Królewskie. Fot. Shutterstock

Łazienki Królewskie to zakątek piękny o każdej porze roku. Zimą możemy tu podziwiać spektakularną iluminację, w lecie spacerować i odpoczywać w cieniu drzew. Przy odrobinie szczęścia na ścieżkach parku spotkacie wiewiórki, pawie, a nawet sarny. W parku znajdują się cztery ogrody tematyczne:  królewski, romantyczny, modernistyczny oraz chiński. To piękne darmowe atrakcje Warszawy.
W każdy piątek od 10 do 16.30 możecie za darmo odwiedzić Starą Oranżerię oraz Pałac na Wyspie w ramach Muzeum Łazienki Królewskie.

Zachęta

darmowe atrakcje warszawy
Galeria Sztuki Zachęta. Fot. Shutterstock

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki prezentuje i promuje przede wszystkich sztukę nowoczesną. Organizowane są tu wystawy obiecujących artystów polskich i zagranicznych. Warto zaznaczyć, że w Zachęcie nie ma stałych ekspozycji. Organizuje się tu jedynie wystawy czasowe i są to darmowe atrakcje Warszawy w każdy czwartek, kiedy obowiązuje wstęp wolny.

Pałac w Jana III Sobieskiego w Wilanowie

darmowe atrakcje warszawy
Pałac w Wilanowie. Fot. Shutterstock

Niezwykła budowla w stylu barokowym położona na obrzeżach Warszawy, była kiedyś domem króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery nazywanej również Marysieńką. Tu na własne oczy możecie podziwiać, jak się mieszkało po królewsku. Bogate wnętrza, w których na każdym kroku można podziwiać pamiątki po pomysłodawcy pałacu oraz bajkowe, dopracowane w każdym szczególe ogrody to darmowe atrakcje Warszawy w każdy czwartek.

Pałac w Wilanowie – jak tu pięknie!

Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

darmowe atrakcje warszawy
Darmowe atrakcje Warszawy: Ogrody BUW-u, fot. Grand Warszawski, Shutterstock

Na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej znajdują się przepiękne ogrody (złoty, srebrny, karminowy i zielony nad rogalem komercji). To  także doskonały punkt widokowy na miasto i bulwary. Ogrody są otwarte dla publiczności przez cały rok. Można tu przyjść codziennie.

Kwiecień godz. 8-18
1 maja – 30 września godz. 8-20
Październik godz. 8-18
1 listopada – 31 marca godz. 8.15 (bez wstępu na dach)

Multimedialny Park Fontann

darmowe atrakcje warszawy
Multimedialny Park Fontann. Fot. pixabay

W okresie wiosenno-letnim darmowe atrakcje Warszawy możemy rozszerzyć o kolejne, ciekawe miejsce. Jest nim Multimedialny Park Fontann położony na warszawskim Nowym Mieście. W okresie od maja do września odbywają się tu około 30-minutowe pokazy światła i dźwięku z wykorzystaniem reflektorów LED i laserów. Pokazy odbywają się w każdy piątek i sobotę w maju, czerwcu i lipcu o godz. 21.30, w sierpniu o godz. 21.00, a we wrześniu o godz. 20.30.

Darmowe atrakcje Warszawy – muzea

darmowe atrakcje warszawy
Większość muzeum w Warszawie ma dni otwarte. Fot. Pixabay

Nie wszystkie muzea w Warszawie wymagają zakupu biletu wstępu. Jeśli dobrze zaplanujecie swoją wizytę, za darmo możecie wejść do większości muzeów. Większość placówek ma w swoim harmonogramie dni, w które wystawy możecie oglądać bezpłatnie. W ten sposób możecie odwiedzić m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego czy Muzeum Narodowe.

Więcej informacji: Te muzea w Warszawie odwiedzisz za darmo.

Imprezy cykliczne i wydarzenia

darmowe atrakcje Warszawy
Warszawski Turniej Rycerski, fot. Tomasz Bidermann, Shutterstock

Darmowe atrakcje Warszawy to także szereg imprez cyklicznych. Wśród najciekawszych możemy wymienić Warszawski Turniej Rycerski, Noc Muzeów, Filmową Stolicę Lata (coroczne, plenerowe pokazy filmowe) czy Nightskating. Na kulturalnej mapie Warszawy jest mnóstwo wydarzeń, w których możecie uczestniczyć bezpłatnie.

Czytaj także: Najciekawsze imprezy w polskich zamkach (Top 12)

Milena Goc
Milena Goc
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.

NAJPOPULARNIEJSZE