Dziwnów to popularne miasto wypoczynkowe nad morzem. Przyjeżdżają tu całe rodziny, bo wiele miejsc przygotowało ofertę dla dzieci. Dorośli także mają gdzie się rozerwać. To sprawia, że Dziwnów jest 7. najczęściej wybieraną miejscowością letniskową nad Bałtykiem. Oto jakie Dziwnów atrakcje ma zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

2Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie
Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie. Fot. Kerim44, CC BY-SA 4.0

Dziwnów atrakcje ma także związane ze sportem. Na polskim wybrzeżu Aleja Gwiazd Sportu jest także we Władysławowie, ale tam znajdują się odciski dłoni sportowców, a w Dziwnowie repliki ich medali. Przy ul. Reymonta ustawiono pamiątkowe tablice z kopiami najcenniejszych krążków polskich legend sportu. Są tam medale m.in. Ireny Szewińskiej, Ryszarda Szurkowskiego, Jerzego Kuleja, Kazimierza Górskiego, Czesława Langa, Renaty Mauer-Różańskiej, Otylii Jędrzejczak, Wojciecha Fortuny, czy Tomasza Sikory. Repliki odsłaniają sportowcy we własnej osobie.

Poprzedni artykułGdzie znaleźć najpiękniejsze wiejskie chaty w Polsce? Podpowiadamy! (Top 12)
Następny artykułNajlepsze plenery na sesje ślubne w Polsce (Top 15)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here