Dziwnów to popularne miasto wypoczynkowe nad morzem. Przyjeżdżają tu całe rodziny, bo wiele miejsc przygotowało ofertę dla dzieci. Dorośli także mają gdzie się rozerwać. To sprawia, że Dziwnów jest 7. najczęściej wybieraną miejscowością letniskową nad Bałtykiem. Oto jakie Dziwnów atrakcje ma zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

3Zalew Kamieński

Zalew Kamieński
Zalew Kamieński. Fot. Yoashca, CC BY-SA 3.0

Zalew Kamieński na Dziwnie jest częścią morskich wód wewnętrznych Polski. To popularne miejsce wypoczynkowe nie tylko dla turystów, ale też mieszkańców leżących nad nim Dziwnowa, Dziwnówka i Międzywodzia. Można tam wypożyczyć sprzęt wodny i podziwiać liczne gatunki ptaków chronionych. Zalew ma 12 tys. ha powierzchni.

Poprzedni artykułGdzie znaleźć najpiękniejsze wiejskie chaty w Polsce? Podpowiadamy! (Top 12)
Następny artykułNajlepsze plenery na sesje ślubne w Polsce (Top 15)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here