Sam Kraków ma do zaoferowania tyle atrakcji, że można nie wyjeżdżać z niego przez rok i codziennie oglądać coś nowego. Mieszkańcom grodu Kraka pragnącym wyjechać gdzieś na weekend przydałaby się jednak chwila oddechu od smogu. Gdzie wybrać się na weekend z Krakowa? Podpowiadamy.

1Pustynia Błędowska

pustynia błędowska
Pustynia Błędowska. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

Warto zobaczyć to miejsce choć raz w życiu, bo jest jedynym takim w Polsce. W dodatku pustynia zarasta, czemu starają się zapobiec ekolodzy. Warto się pospieszyć, by zobaczyć ją taką, jaka jest teraz. Pustynia Błędowska znajduje się godzinę drogi od Krakowa (około 50 km, można wybrać dwie trasy).

Czytaj także: Pustynia Błędowska – jedyna w Polsce, ale coraz mniejsza

Poprzedni
Poprzedni artykułMuzeum Wsi Opolskiej – kraina młynów i wiatraków
Następny artykułKrokusy na Polanie Chochołowskiej. Ani kroku(s) dalej!
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

  1. Połowa z tych miejsc które polecacie zostanie zniszczona i rozjechana przez projekt cpk i szybka kolej do niej dojeżdżającą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here