Zastanawiasz się gdzie jechać na weekend z Łodzi? Jest sporo ciekawych destynacji. Przygotowaliśmy dla Was 12 propozycji – 12 ciekawych miejsc w odległości nie więcej niż około godziny jazdy samochodem z Łodzi.

1Zalew Sulejowski

Zalew Sulejowski. Gdzie jechać na weekend z Łodzi. Fot. Shutterstock

Kto nie lubi wypoczynku nad wodą?! Nad Zalew Sulejowski z Łodzi jest jedynie 57 km przez Czarnocin. To akwen o powierzchni około 24 km kw, na którym obowiązuje strefa ciszy. Jest to bardzo malownicze miejsce z kilkoma wyspami, licznymi zatokami, rozlewiskami i bindugami, rozrzuconymi wśród piaszczystych, zalesionych brzegów. Jest to idealne miejsce dla wędkarzy, którzy pragną złowić sandacza oraz żeglarzy, gdyż dno zbiornika jest równe, piaszczyste i można przybić jachtem bezpośrednio do brzegu bez ryzyka uszkodzenia łodzi. Nad zalewem działa kilka klubów żeglarskich. Znajdziecie też tutaj spore zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Wokół są piękne lasy. Nic tylko przyjeżdżać tutaj na wypoczynek.

Poprzedni
Poprzedni artykułZamek Piastów Śląskich w Brzegu – Śląski Wawel
Następny artykułPodziemia Rynku w Krakowie – zdziwisz się, co skrywają
blank
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here