Czerwiec to miesiąc, gdy dni są najdłuższe w roku, a każdą wolną chwilę spędzamy poza domem. Jest to także czas, gdy odbywają się liczne imprezy plenerowe i wydarzenia sportowe, które są doskonałym pretekstem, aby podróżować i przebywać na powietrzu. Oto najlepsze propozycje gdzie jechać w czerwcu, aby doskonale się bawić i wyjątkowo rozpocząć lato.

2Racibórz

kluski śląskie
XV edycja Festiwalu Śląskie Smaki w Raciborzu Fot. Pixabay

Zastanawiacie się co sprawia, ze Racibórz znalazł się na naszej liście gdzie jechać w czerwcu w Polsce? Otóż właśnie tu, na pięknym dziedzińcu Zamku Piastowskiego, odbywa się Festiwal Śląskie Smaki. Jeśli więc nie potraficie oprzeć się śląskim specjałom to już dziś rezerwujcie swój pobyt w Raciborzu 13 czerwca podczas jubileuszowej 15 już edycji tego festiwalu. Impreza ma na celu promocję kuchni regionalnej województwa i podtrzymywanie kulinarnych tradycji z nią związanych. Najważniejszym punktem programu będą dwa pokazy kulinarne, w tym emocjonująca Bitwa Smaków. Przewodnim produktem kulinarnych zmagań w tym roku jest piwo. Jej efektów będzie mogła zakosztować zgromadzona na zamkowym dziedzińcu publiczność.

Podczas wizyty w Raciborzu warto zwiedzić również Zamek Piastowski. Jest to stary gród, którego początki są nie do końca znane. Dziś jest to najcenniejszy średniowieczny zabytek w województwie śląskim. Zachowana do naszych czasów budowla jest mieszanką stylów architektonicznych. Jednym z cenniejszych obiektów zamku jest kaplica św. Tomasza Becketa z Canterbury, zwana perłą śląskiego gotyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here