Czerwiec to miesiąc, gdy dni są najdłuższe w roku, a każdą wolną chwilę spędzamy poza domem. Jest to także czas, gdy odbywają się liczne imprezy plenerowe i wydarzenia sportowe, które są doskonałym pretekstem, aby podróżować i przebywać na powietrzu. Oto najlepsze propozycje gdzie jechać w czerwcu, aby doskonale się bawić i wyjątkowo rozpocząć lato.

3Suwałki

Suwałki fot. Shutterstock

Czerwiec to także idealny czas, aby przebywać bliżej natury. Długie, ciepłe dni i kwitnące, zielone otoczenie sprzyjają przebywaniu na powietrzu. W takim razie gdzie jechać w czerwcu, aby zregenerować siły pośród przyrody? Warto wziąć pod uwagę Suwałki. Czyste jeziorka, pagórkowate tereny, lasy i pogodni ludzie. Tym reklamuje się Suwalszczyzna. Wśród jezior należy wymienić Wigry, Jezioro Długie, Żubrowo i Pietry. Dzika przyroda i brak wielkich miast w pobliżu sprawiają, że to jeden ze spokojniejszych rejonów Polski, idealny, aby na chwilę zwolnić, zregenerować siły i poczuć bliskość natury.

Warto również wspomnieć, że przez Suwałki przebiega jeden z najpopularniejszych szlaków rowerowych w Polsce – Green Velo. Jeśli więc jesteście miłośnikami dwóch kółek to pakujcie swój rower i cieszcie się setkami kilometrów doskonałych tras.

Odkryjcie więcej atrakcji, które czekają na Was na Suwalszczyźnie.

Poprzedni artykułGóra Żar – jedyna podziemna elektrownia i piękne miejsce na Śląsku
Następny artykułNiemodlin – miasto z pięknym zamkiem, a w nim Bursztynowa Komnata
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here