Gdy kwiecień zawita do Waszych drzwi, czas pakować plecak i ruszać w podróż odkrywać Polskę! Dajcie się zaskoczyć popularnym miastom w wiosennym wydaniu, odkryjcie najlepsze wydarzenia kwietnia i wyruszcie w miejsca, gdzie poznacie zwyczaje wielkanocne. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, gdzie jechać w kwietniu w Polsce, to koniecznie zobaczcie nasze propozycje.

1Kociewie

zamek gniew
Zamek Gniew. Fot. Shutterstock

Od kilku lat Kaszuby stały się popularnym miejscem weekendowych podróży. Niewiele osób jednak wie, że tuż obok położone jest Kociewie – jeden z najmniej znanych regionów w Polsce, który również ma wiele do zaoferowania. Tworząc listę miejsc, gdzie jechać w kwietniu koniecznie wpiszcie Kociewie. To tu położone są Bory Tucholskich czy imponujące zamki w miejscowościach: Gniew, Świecie oraz Nowe. Wybierając się tu na odpoczynek, możecie aktywnie spędzić czas w kajaku, na rowerze czy spacerze. Nie brakuje tu malowniczych jezior, których na Pojezierzu Kociewskim jest ponad 200. Na szczególne polecenie zasługuje jezioro Kałębie nazywane Kociewskim Morzem. Co ciekawe, w tym największym zbiorniku wodnym Kociewia, możecie rozpocząć swoją przygodę z windsurfingiem.

Dowiedźcie się więcej: Kociewie – czy znacie ten region? 18 zaskakujących ciekawostek.

Poprzedni
Poprzedni artykułHujowa Górka – ponure miejsce, które zasłużyło na swoją nazwę
Następny artykuł11 miejsc w Polsce, którymi sami byliśmy zaskoczeni
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here