Maj to miesiąc, w którym każdą wolną chwilę warto wykorzystać na podróże. Długie dni i krótkie noce, coraz wyższe temperatury oraz piękno i zapach kwitnącej przyrody to coś, dlaczego warto ruszyć w podróż! Zastanawiacie się gdzie jechać w maju w Polsce? Oto kilka doskonałych propozycji.

2Sandomierz – Gdzie jechać w maju w Polsce?

Studnia na Rynku w Sandomierzu. Fot. Shutterstock

Gdzie jechać w maju w Polsce? Do Sandomierza! Do tej pięknej i niezwykle popularnej miejscowości w województwie świętokrzyskim! Miasto zwane jest Małym Rzymem, ponieważ tak samo jak stolica Włoch, wznosi się na siedmiu wzgórzach. Jest niewielki, ale bardzo urokliwy, a do jest tu mnóstwo wyjątkowych miejsc do odwiedzenia. Zwiedzanie koniecznie rozpocznijcie od odwiedzenia rynku, na którym ulokowany jest piękny ratusz z 1349 roku łączący styl gotycki i renesansowy. Przy ratuszu znajduje się też wejście do podziemnej trasy turystycznej. Charakterystycznym miejscem dla Sandomierza jest także studnia, która również znajduje się na rynku.

Podczas wizyty w Sandomierzu koniecznie zobaczcie Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi, który jako pomnik historii jest jedną z najciekawszych przyrodniczych atrakcji miasta. Porośnięty czarnym brem półkilometrowy wąwóz lessowy miejscami ma 10 metrów wysokości. W Sandomierzu znajdują się też inne atrakcje, które warto wpisać na swoją listę: Zamek Królewski, Collegium Gostomianum, Brama Opatowska, Kościół św. Jakuba oraz Ucho Igielne.
Fani serialu Ojciec Mateusz powinni także wpisać sobie na listę odwiedziny w Muzeum, Sala Gabinet Figur Woskowych Ojca Mateusza w Sandomierzu. Powinno Wam się tam spodobać!

Zobaczcie również: Sandomierz – nasz mały Rzym.

Poprzedni artykułPuszcza Notecka – kraina wydm i zielonych dywanów
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here