Kiedy zacznie się sezon narciarski w Polsce? Właśnie teraz pierwsi narciarze wyjeżdżają na trasy. W niektórych kurortach od połowy listopada trwało naśnieżanie stoków. Ponieważ nie mamy lodowców, gdzie szusować można cały rok, tak jak choćby w Austrii, należy sprawdzić czy na miejscu zastaniemy otwarte ośrodki. Oto 5 kurortów, gdzie warto pojechać na narty.

2Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Shutterstock

W Bukowinie Tatrzańskiej już od ubiegłego tygodnia czynny jest wyciąg UFO (Wierch Olczański 40). Całodzienny skipass dla osoby dorosłej kosztuje 90 zł, godzina 35 zł, a dwie godziny 50 zł. W święta rozpocznie się sezon, ceny będą o 5 zł wyższe.

Do dyspozycji jest naśnieżany, ratrakowany i sztucznie oświetlony wyciąg talerzykowy o długości 400 m i przepustowości ok 700 osób na godzinę. Nadaje się dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Poprzedni artykułNowe Muzem Historii Polski – będzie co oglądać! Kiedy otwarcie?
Następny artykułGdzie w Polsce jest najwięcej ślubów i rozwodów? Statystyki mogą Cię zdziwić!
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here