W Sudetach są miejsca idealne na narty. Wiele górskich miejscowości to kameralne zakątki poza utartym szlakiem. W stoki optymalne dla narciarzy obfitują przede wszystkim Sudety Zachodnie, głównie Karkonosze, ale nie tylko. Gdzie na narty w Sudetach? Podpowiadamy, gdzie się wybrać.

2Zieleniec – gdzie na narty w Sudetach

Jednym z większych ośrodków narciarskich w Sudetach jest Zieleniec, który jest częścią Dusznik-Zdroju. Zimą Zieleniec oferuje niemniej rozbudowaną infrastrukturę niż Karpacz i świetne warunki narciarskie. Leżąca na wysokości 800-960 m n.p.m. miejscowość to prawdziwe serce sportów zimowych w Sudetach. Jest tutaj w sumie ponad 30 wyciągów z czego aż 22 są oświetlone i można kontynuować jazdę do 21. Są tutaj w sumie 23 kilometry tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Najdłuższa tutejsza trasa ma 2800 metrów długości. Zdecydowanie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Skorzystacie tutaj ze wszystkiego co tylko jest potrzebne do białego szaleństwa: wypożyczalnia sprzętu, instruktorzy, knajpy i restauracje czy sklepy z akcesoriami.
Przy okazji warto odwiedzić pobliskie, fascynujące Ząbkowice Śląskie i przepiękną twierdzę Srebrna Góra.

Czytaj więcej: Ząbkowice Śląskie – atrakcje miasta Frankenstein. Lepiej usiądźcie!

Poprzedni artykułSkurwysyn – niezwykła atrakcja koło opactwa benedyktynów, o której istnieniu pewnie nie wiedziałeś
Następny artykułQuiz: Jak dobrze znasz Polskę? Czy ciekawostki o naszym pięknym kraju są Ci znane? Sprawdź!
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here