Mamy coś dla prawdziwych leniuchów i poszukiwaczy niczym nie zmąconej ciszy. Jakie są największe oazy spokoju w naszym kraju i gdzie odpocząć w Polsce tak naprawdę, bez tłumu turystów, natrętnych sprzedawców i kolejek do kas biletowych? Mamy kilka podpowiedzi.

2Selmęt Wielki

łódka na jeziorze na mazurach
Gdzie odpocząć w Polsce? Nad jeziorem! Selmęt Wielki na Mazurach to oaza spokoju. Fot. Shutterstock

Selmęt Wielki zwany Selmentem to urocze jezioro na Mazurach. Nie trzeba jechać daleko, by podziwiać widoki jak z pocztówki. Nie jest to znany europejski kurort, tylko nasze rodzime jezioro na Pojezierzu Ełckim.

Powierzchnia jeziora wynosi aż 1 273 ha. Warto wybrać się kajakiem bądź łódką wgłąb jeziora. Wpływa tutaj rzeka Lega. Selmęt Wielki długi jest na ponad 11 km. W najgłębszym miejscu ma 22 m.

4 KOMENTARZE

  1. Piekne miejsca .zachecam sorawdzic na pomorzu Połczyn Zdrój z pieknym parkiem i wieloma sanatoriami oraz bliskim polozeniu do Baltyku….

  2. Jeżeli wypoczynek jest priorytetem, tak jak w naszym przypadku to polecam zerknąć na ośrodek Riviera – Krasne. Jesteśmy z żoną zwolennikami spokojnego, pełnego ciszy i natury wypoczynku. U nich mieliśmy wszystko to czego nam potrzeba. Obszar ośrodka ogromny.. Na jego terenie jezioro, łódeczki. Nawet sprzęt rybacki można było wypożyczyć. Bardzo nam się podobało. W tym roku ten sam kierunek

  3. Pięknie miejsca. Ja lubię jeździć pod Kraków do Hotelu Pod Kamykiem. Jest bardzo w domowym klimacie dzięki przemiłej właścicielce. Zadbany, czysty, w dobrej lokalizacji. Odpoczywam tam jak nigdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj