Mamy coś dla prawdziwych leniuchów i poszukiwaczy niczym nie zmąconej ciszy. Jakie są największe oazy spokoju w naszym kraju i gdzie odpocząć w Polsce tak naprawdę, bez tłumu turystów, natrętnych sprzedawców i kolejek do kas biletowych? Mamy kilka podpowiedzi.

3Sudety, Góry Suche

Po Sudetach można też pobiegać. Sudecka Setka jest dla tych, którzy lubią rywalizację. Pokonywanie górskich szlaków biegiem poza zawodami polecamy tym, którzy nie chcą nikogo spotkać na drodze. Fot. Shutterstock

Dzikie ostępy z dala od ludzi i miast? Warto zaszyć się w schronisku PTTK Andrzejówka w Sudetach Środkowych, a konkretnie Górach Suchych, najwyższym paśmie Gór Kamiennych. Górskie szlaki nie należą tu do bardzo wymagających i mają jedną ważną zaletę dla samotników: trudno tam spotkać tłumy.

W pobliżu Andrzejówki leży Sokołowsko, niewielka miejscowość Kieślowskiego i dawne śląskie Davos, słynące z sanatorium leczącego choroby płuc. Po lecznicy została ruina, ale tamtejsza architektura (przyjrzyjcie się domkom) i historia są naprawdę ciekawe. To mało znane zakątki, które polecamy jeśli zadajecie sobie pytanie gdzie odpocząć w Polsce.

4 KOMENTARZE

  1. Piekne miejsca .zachecam sorawdzic na pomorzu Połczyn Zdrój z pieknym parkiem i wieloma sanatoriami oraz bliskim polozeniu do Baltyku….

  2. Jeżeli wypoczynek jest priorytetem, tak jak w naszym przypadku to polecam zerknąć na ośrodek Riviera – Krasne. Jesteśmy z żoną zwolennikami spokojnego, pełnego ciszy i natury wypoczynku. U nich mieliśmy wszystko to czego nam potrzeba. Obszar ośrodka ogromny.. Na jego terenie jezioro, łódeczki. Nawet sprzęt rybacki można było wypożyczyć. Bardzo nam się podobało. W tym roku ten sam kierunek

  3. Pięknie miejsca. Ja lubię jeździć pod Kraków do Hotelu Pod Kamykiem. Jest bardzo w domowym klimacie dzięki przemiłej właścicielce. Zadbany, czysty, w dobrej lokalizacji. Odpoczywam tam jak nigdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj