Gdzie pojechać na jeden dzień na Podkarpaciu? (TOP 11)

0
2628

A gdyby tak rzucić wszystko i choć na chwilę ruszyć w Bieszczady? To zdecydowanie doskonała propozycja! Jednak województwo podkarpackie to nie tylko bajeczne górskie widoki. Znajdziecie tu historyczne cerkwie i drewniane kościoły, piękne zamki czy znane dzieła sztuki. Wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje gdzie pojechać na jeden dzień na Podkarpaciu. Odkryjcie je wszystkie i wybierzcie swoje ulubione.

2Bieszczadzka Kolejka Leśna (Gdzie pojechać na jeden dzień na Podkarpaciu?)

bieszczadzka kolejka leśna
Bieszczadzka Kolejka Leśna. Fot. Shutterstock

Jeśli chcielibyście oryginalnie spędzić czas w tym regionie, to podpowiadany gdzie pojechać na jeden dzień na Podkarpaciu. Wybierzcie się na wyprawę po Bieszczadzkim Parku Narodowym w wagonikach kolejki wąskotorowej. Bieszczadzka Kolejka Leśna jest najwyżej położoną wąskotorówką w Polsce. Jej budowa rozpoczęła się w 1890 roku. Celem było doprowadzenie kolei w zadrzewione góry i zbudowanie przy trasie tartaków, aby przedsiębiorcy z Wiednia i Budapesztu mogli pozyskać bieszczadzkie drewno.

Dziś trasa Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej biegnie przez Wolę Michową, Balnicę, Solinkę, Żubracze, Cisną, Dołżycę oraz Przysłup. Jest ona ciekawą alternatywą dla pieszego zwiedzania okolicy. Odwiedzających zachwyci klimatyczny, zabytkowy budynek stacji kolejowej oraz ciekawa trasa przejazdu, która prowadzi lasem poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata.

Zobacz także: Kolejki wąskotorowe – frajda dla małych i dużych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj