Województwo lubelskie kojarzymy przede wszystkim z pięknymi pałacami i zabytkami, m.in. w Zamościu czy też samym Lublinie, przygranicznymi cerkwiami i końmi z Janowa Podlaskiego. Lubelskie atrakcje ma nie tylko w tych miastach – zobaczcie miejsca, których mogliście nie znać.

1Roztoczański Park Narodowy

Tanie miejsca na wakacje w Polsce roztoczański park narodowy zwierzyniec
Roztoczański Park Narodowy. Fot. Shutterstock

Roztoczański Park Narodowy kojarzy się przede wszystkim z ciszą i spokojem. Nie jest tu tak tłoczno jak w innych bardziej popularnych parkach. Brak tłumów dodaje temu miejscu dodatkowe uroku. Teren Roztoczańskiego Parku Narodowego w ponad 90 proc. zajmują lasy. Mało kto wie, że na tych terenach założono hodowlę koników polskich. Zwierzęta te żyją tu bez ingerencji człowieka – są dokarmiane tylko zimą.

Poprzedni
Poprzedni artykułCharzykowy – wielki duch kaszubskiej wsi
Następny artykułMosty w Warszawie – 6 historii o wielkich konstrukcjach
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here