Województwo małopolskie obfituje w atrakcje. Można tam znaleźć najsłynniejsze zamki, znane kopalnie, piękne górskie szlaki, urokliwe wioski i inne miejsca często odwiedzane przez turystów. Trudno wymienić je wszystkie, ale te, które zebraliśmy w naszym tekście, są absolutnie nie do pominięcia. Oto niezapomniane małopolskie atrakcje będące dumą naszego kraju.

1Zamki w Niedzicy i Czorsztynie, Jezioro Czorsztyńskie

małopolskie atrakcje Jezioro Czorsztyńskie
Jezioro Czorsztyńskie. Fot. Shutterstock

Na początek warto wspomnieć o jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Małopolsce. Nad pięknie położonym Jeziorem Czorsztyńskim wznoszą się aż dwa zamki: Zamek Dunajec w Niedzicy i Zamek Czorsztyn. W Zamku Dunajec straszą księżniczka Brunhilda i jej małżonek Bolesław. Ukryty tam jest też podobno legendarny skarb Inków, ale pilnuje go biała dama.

Czytaj więcej: Zamek w Niedzicy: możecie znaleźć legendarny skarb Inków, ale uważajcie na jego strażniczkę!

Po drugiej stronie Jeziora Czorsztyńskiego położona jest kolejna przepiękna warownia, której nie można pominąć. Historia zamku w Czorsztynie sięga XIV wieku. Za czasów Kazimierza Wielkiego warownia stała się zamkiem murowanym. Nie bez przyczyny wybrano tak strategiczne miejsce: twierdzę posadowiono na szczycie wzgórza nad jeziorem, by trudniej było ją zdobyć i by rozpościerała się stamtąd szeroka panorama.

Czytaj więcej: Zamek Czorsztyn

Poprzedni
Poprzedni artykułNajlepsze teatry w Polsce – Twoje wyjście z kulturą (Top 11)
Następny artykułNie uwierzysz, co ludzie robią w Tatrach! Oto czego nam nie wolno na szlaku – Dekalog Turysty
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here