Województwo małopolskie obfituje w atrakcje. Można tam znaleźć najsłynniejsze zamki, znane kopalnie, piękne górskie szlaki, urokliwe wioski i inne miejsca często odwiedzane przez turystów. Trudno wymienić je wszystkie, ale te, które zebraliśmy w naszym tekście, są absolutnie nie do pominięcia. Oto niezapomniane małopolskie atrakcje będące dumą naszego kraju.

2Tatrzański Park Narodowy

Dolina Roztoki w Tatrach
Dolina Roztoki w Tatrach. Fot. Shutterstock

Najpiękniejszy z polskich parków narodowych, jedyny gdzie można podziwiać alpejską roślinność i zwierzęta, przyciąga o każdej porze roku. Urokliwe szlaki o zróżnicowanej trudności, wspaniałe krajobrazy i duży obszar zachęca do eksplorowania tej części Polski. Nie bez przyczyny w sierpniu tego roku Tatry odwiedziło 2 miliony turystów, co jest rekordem wszech czasów.

Czytaj także: Najdłuższe jaskinie w Polsce – nie miałeś pojęcia jakie są ogromne!

Poprzedni artykułNajlepsze teatry w Polsce – Twoje wyjście z kulturą (Top 11)
Następny artykułNie uwierzysz, co ludzie robią w Tatrach! Oto czego nam nie wolno na szlaku – Dekalog Turysty
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here