Które miejsca w Polsce trzeba odwiedzić choć raz w życiu? Nie spodziewajcie się znaleźć w tym zestawieniu krakowskiego Rynku Głównego czy kopalni soli w Wieliczce. Nie będzie tu Malborka ani Muzeum Powstania Warszawskiego. Poniżej przedstawiamy Top 10 atrakcji, które trzeba zobaczyć choć raz, a z całą pewnością zapamiętamy je na całe życie. I są to atrakcje, których możecie się nie spodziewać.

2Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Mikołajki, Mazury. Fot. Shutterstock

To jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Kto nigdy nie był nad mazurskimi jeziorami, koniecznie musi to nadrobić. Nietrudno jest znaleźć kawałek wybrzeża jeziora tylko dla siebie. Akwenów jest wiele, a przy niemal każdym są dzikie polany lub plaże.

Mazury przyciągają nie tylko jeziorami, ale też bunkrami z czasów II wojny światowej oraz zamkami. Nie jesteśmy zmuszeni spędzać całe dnie nad wodą, można zwiedzać tam wiele ciekawych miejsc.

2 KOMENTARZE

  1. Ja bym chciała, żeby połowa deweloperów ze szpetnymi projektami zapomniała o Zakopanem. Żeby zachowana była piękna zabudowa drewniana, a sprawcy wyburzeń, dewastacji i podpaleń byli surowo karani. Niestety to piękne miasto z roku na rok traci swój urok. Strata nie tylko dla Podhala i ludności góralskiej, ale i dla nas wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here